19.05.2024, meniny má
25. októbra 2019

Týždeň vedy a techniky v Seredi. Čo všetko pripravili seredskí gymnazisti?

Týždeň vedy a techniky v Seredi. Čo všetko pripravili seredskí gymnazisti?
Zdroj: FB Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď/mesec.cz
reklama

Týždeň vedy a techniky je podujatie, ktoré každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Tento rok sa v dňoch 4. – 10. novembra 2019 uskutoční už 16. ročník tohto zaujímavého podujatia.

Na milovníkov vedy a techniky čaká množstvo popularizačných podujatí po celom Slovensku. Pripravené sú rôzne prednášky, festivaly, workshopy či súťaže s vedecko-technickým zameraním. Ak chcete vedieť, čo konkrétne sa chystá nielen v Seredi, ale aj v iných mesách, kliknite na tento odkaz.

Prednášky pre verejnosť na seredskom gymnáziu

Do Týždňa vedy a techniky sa opätovne zapojí aj Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi. O ich minuloročných aktivitách sme písali v tomto článku. Pre verejnosť sú tentokrát pripravené dve zaujímavé prednášky.

Ak rozmýšľate nad tým, ako sa zbaviť okuliarov a všetkých nepríjemností spojených s ich nosením (zabúdanie, rozbitie, zahmlievanie skiel…), určite navštívte v pondelok 4. novembra 2019 o 15:00 hod. prednášku Ako sa zbaviť okuliarov. Bývalá študentka gymnázia MUDr. Zuzana Horváthová pracujúca na Očnej klinike JZS v Galante porozpráva viac o očných operáciách.

reklama

Zdroj: FB Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď

Potrebe bezpečnosti na internete sa bude venovať interaktívna prednáška Naučte sa chrániť si svoje súkromie. Dňa 6. novembra 2019 o 15:00 hod. príde o kybernetickej bezpečnosti prednášať Mgr. Matej Šalmík, riaditeľ odboru vzdelávania, podpory a medzinárodnej spolupráce Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT.

Zdroj: FB Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď

Exkurzie pre žiakov gymnázia a workshop

Študenti gymnázia sa budú môcť počas Týždňa vedy a techniky dozvedieť mnoho zaujímavého priamo „na mieste činu“. Už 4. novembra 2019 sa žiaci sexty II. A zúčastnia exkurzie s názvom Elektromobilita a hybridný pohon v závode Volkswagen Slovakia, a.s. Bratislava.

Na druhý deň 5. novembra 2019 navštívia študenti 4. ročníka závod Hubert J.E., aby sa bližšie zoznámili s procesom výroby šumivých vín.

V rámci dozvukov predošlého týždňa sa 12. novembra 2019 uskutoční pre  študentov 3. ročníka exkurzia vo firme Eset v Bratislave.

Zdroj: FB Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď

Na gymnáziu nezabudli ani na odbornú verejnosť, pre ktorú je pripravený workshop Geogebra vo vyučovaní matematiky na základnej škole. Práca s dynamickým softvérom na podporu vyučovania matematiky bude prebiehať 7. novembra 2019 od 14:00 hod. s lektorkou PaedDr. Karin Macháčovou. Pre účastníkov workshopu sú pripravené pracovné listy a zbierka úloh a apletov.

Myslíme, že ponuka Gymnázia Vojtecha Mihálika počas Týždňa vedy a techniky 2019 je nanajvýš pestrá a minimálne prednášku o bezpečnosti na internete by sme odporučili našej mladšej „smartfónovej generácii“.

Zdroj: FB Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: tyzdenvedy.sk, FB Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď
Zdieľať na Facebooku