19.02.2020, meniny má
9. júla 2019

Úspech tímu detských atlétov zo Serede. Získali striebornú medailu na celoslovenskom finále Detskej P-T-S

reklama

Druhý júnový víkend v Šamoríne patril atletike. V dňoch 14. – 16. júna 2019 sa tu konalo celoslovenské finále Detskej P-T-S, na ktorom sa zúčastnil aj tím šikovných atlétov zo Základnej školy Juraja Fándlyho v Seredi v zložení: Emilie Fogelová, Nina Fogelová, Nina Stejskalová, Tomáš Kiss, Samuel Greguška a Tobias Slovák.

Víťazi krajského kola

Seredskí atléti sa do celoslovenského finále prebojovali ako víťazi krajského kola. Mohli si tak zasúťažiť s najlepšími atletickými klubmi zo Slovenska. Tento rok sa do súťaže zapojilo 1 400 detí z celého Slovenska. Do finále však postúpilo iba 23 zmiešaných družstiev, každé so šiestimi členmi.

Program

Trojdňový program sa konal v komplexe X-bionic Sphere Šamorín. Piatok sa začal privítaním a večernou návštevou miestneho kina. Sobota patrila súťaženiu, kúpalisku a večernému mítingu. V nedeľu čakal všetkých účastníkov po bohatom programe zaslúžený návrat domov.

Vicemajstri Slovenska

Práve v sobotu doobeda sa odohralo samotné finále Detskej atletiky, na ktorom náš tím podal vynikajúce výkony a skončil na druhom mieste. Seredskí detskí atléti sa tak stali vicemajstrami Slovenska. Predbehli aj kluby venujúce sa po celý rok iba atletike a patrí im obrovská gratulácia.

Tomáš Kiss vytvoril rekord celej Detskej P-T-S skokom z miesta na 7,17 m, čím si vyslúžil zmrzlinu od moderátora podujatia Petra Pinďa Lengyela.

Míting

Veľkou cťou bolo odovzdávanie cien, ktoré deti dostali z rúk osobností slovenskej atletiky, ako Roman Mrázek alebo Ján Volko.

Účastníci finále s nadšením sledovali aj večerný míting, na ktorom mohli vidieť hneď niekoľko svetových osobností atletiky, zažili atmosféru veľkých pretekov a boli pri dosahovaní svetových rekordov.

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku