16.04.2024, meniny má
2. mája 2019

Úspešní seredskí taekwondisti si z medzinárodnej súťaže priniesli sedem medailí

Seredskí taekwondisti sa 27. apríla 2019 zúčastnili na tradičnej medzinárodnej súťaži v Nitre s názvom Nitra Cup. Tento rok išlo o 12. ročník podujatia a účasť bola veľmi kvalitná.

Na nitrianskej súťaži sa okrem slovenských tímov tentokrát predstavili aj taekwondisti z Česka, Maďarska, Slovinska a Srbska. Vysokú kvalitu súťaže zabezpečila aj účasť tímu českej národnej reprezentácie, keďže české taekwondo patrí už niekoľko rokov medzi svetovú špičku. Medzi zúčastnenými sa tak objavili viacerí medailisti z majstrovstiev sveta a Európy. Seredský klub na súťaži reprezentovalo 11 súťažiacich v žiackych, juniorských a seniorských kategóriách.

Keďže pravidlá súťaže tentoraz dovoľovali zúčastniť sa sparingu iba držiteľom vyšších technických stupňov, seredskí žiaci bojovali v Nitre iba v disciplíne technické zostavy. Tam sa najviac darilo Tomášovi Dušecinovi a Michaele Šulákovej, ktorí získali bronz, a Lucii Lakatošovej, ktorá vybojovala striebro.

Zdroj: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ

Medzi juniormi mala Sereď trojnásobné zastúpenie v podobe skúsených pretekárov a všetci traja si odniesli medaily. Tamara Královičová a Peter Štrpka obsadili tretie miesta a na najvyšší stupeň dosiahla v zostavách Ema Valenčíková. Na záver súťaže sa predstavil aj jediný seredský zástupca medzi dospelými Juraj Kollár a postaral sa o najlepšie možné zakončenie, keďže vyhral svoju kategóriu v sparingu a odniesol si tak zlatú medailu.

Celková bilancia na Nitra Cupe 2019 bola teda pre Sereď dve zlaté, jedna strieborná a štyri bronzové medaily.

Momentálne čaká vybraných seredských taekwondistov príprava na Európsky pohár v Chorvátsku, ktorý sa bude konať 11. a 12. mája 2019.

Výsledky

1. miesto: Juraj Kollár (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)
  2. miesto: Lucia Lakatošová (zostavy)
  3. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Tamara Královičová (zostavy), Peter Štrpka (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy)

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Tlačová správa KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ