26.09.2020, meniny má
reklama
18. mája 2020

Uvoľňovanie slovenskej ekonomiky je vo 4. fáze. Otvárajú sa kiná, divadlá, reštaurácie aj obchodné centrá

Uvoľňovanie slovenskej ekonomiky je vo 4. fáze. Otvárajú sa kiná, divadlá, reštaurácie aj obchodné centrá
Zdroj: seredsity.sk/Michal Dinga
reklama

Igor Matovič dnes na svojej tlačovej konferencii oznámil pre mnohých vytúženú správu o ďalšom uvoľňovaní slovenskej ekonomiky. Slovensko sa vďaka vynikajúcim výsledkom dostalo do 4. fázy uvoľňovania, ktorá začína platiť od stredy 20. mája 2020.

Nosenie rúška v exteriéri pri odstupe nad 5 metrov bude dobrovoľné. Otvoria sa obchodné centrá, kiná, divadlá a iné hromadné podujatia budú možné do sto ľudí. Od 1. júna 2020 sa dokonca otvárajú školy a škôlky v obmedzenom režime.

Obchodné prevádzky zatiaľ zostávajú v nedeľu zatvorené.

Otvárať sa tak budú:

  • kiná, divadlá a hromadné podujatia,
  • kúpaliská, vnútorné športoviská a športové podujatia,
  • ubytovanie so všetkými službami a obchodné centrá,
  • školy a škôlky, detské kluby pre deti do 10 rokov.

Vo fáze číslo štyri nastane aj otvorenie obchodných centier, v ktorých doteraz mohli zostať otvorené len potraviny, lekárne či očné optiky a drogérie.

Štvrtá fáza začína platiť od stredy 20. mája 2020. Výrazná zmena je aj v počte zákazníkov na meter štvorcový. Doteraz mohol byť na prevádzke jeden zákazník na 25 m2, to sa však mení na 15 metrov štvorcových na jedného zákazníka.

Premiér dnes oznámil, že od 1. júna sa budú otvárať v obmedzenom režime aj školy a škôlky. Doplnil, že škôlky sa idú otvárať všetky, no pri školách to platí len pre žiakov do 5. ročníka na základnej škole. V pláne je aj otvorenie detských klubov pre deti do 10 rokov. Ďalšie informácie prinesie minister školstva Branislav Gröhling.

Vnútorné plavárne a vnútorné športoviská sa otvárajú len pre športové kluby. To znamená, že fitness centrá zostávajú pre verejnosť stále zatvorené.

Reštaurácie budú po novom môcť pustiť svojich hostí aj do interiéru. Platiť však budú tie isté podmienky, ktoré platia pre letné terasy reštaurácií. Svoje otváracie hodiny môžu predĺžiť do 22.00 hod. Väčšiu pozornosť však budú musieť venovať zvýšenému vetraniu v interiéri.

Zdroj: dennikn.sk

Zdroje: Tlačová konferencia
Zdieľať na Facebooku