08.04.2020, meniny má
2. decembra 2019

Už túto nedeľu otestujú otužilci zo Seredského spolku zimných plavcov mrazivý Váh. Okúpete sa aj vy?

Už túto nedeľu otestujú otužilci zo Seredského spolku zimných plavcov mrazivý Váh. Okúpete sa aj vy?
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Dnešný deň nás prekvapil prvou tohtoročnou snehovou nádielkou a teplomer už ukazuje teploty pod 10 °C. Konečne nastáva „sezóna zimného plávania“ pre všetkých otužilcov.

Otužilcov máme aj v Seredi

Pred dvoma týždňami sa konalo celoslovenské stretnutie otužilcov v Dolnom Dubovom, na ktorom sa však cítili „ako na Jadrane“. Teplota vzduchu sa vyšplhala na 17 °C a teplota vody mala 9 °C. Nečudo, že plavci vydržali vo vode aj 45 minút.

Teraz nám však už prituhlo a to je to „pravé orechové“ pre všetkých nadšencov zimného plávania. Aj seredskí otužilci opäť začali s tréningami. Ak sa k nim chcete pridať, nájdete ich každý utorok a štvrtok o 16.00 hod. a v nedeľu o 11.00 hod. v seredskom kempingu.

Slovenskí otužilci v Seredi

Aj tento rok zorganizoval Seredský spolok zimných plavcov v spolupráci s mestom Sereď celoslovenské stretnutie otužilcov, ktoré sa bude konať túto nedeľu 8. decembra 2019. Záujemcovia sa môžu prihlasovať na emailovej adrese seredskiotuzilci@yahoo.sk do štvrtka 5. decembra a štartovné na osobu je 2 eurá. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke seredských otužilcov.

Registrácia plavcov v deň stretnutia bude prebiehať od 12.30 hod. do 13.30 hod. v reštaurácii Camping a o 14.00 hod. je naplánovaný vstup do vody. Plavci majú na výber rôznu dĺžku trasy – 100, 500, 1000 a 1500 metrov. Ako však seredskí otužilci upozorňujú, hladina Váhu a rýchlosť toku kolíše, a preto je potrebné dĺžku trasy prispôsobiť aktuálnym podmienkam. Po plávaní sa všetci budú môcť ohriať pri teplom čaji, guláši a hudbe v podaní kapely MIX.

Zbierka pre Tobiaska

Ako každý rok, aj teraz je toto stretnutie spojené so zbierkou pre inak obdarené dieťatko. Tobiasko sa narodil s Downovým syndrómom a ochorením srdiečka, ktorého operácia ho práve v blízkej dobe čaká. Ak by ste ho chceli finančne podporiť, môžete tak urobiť aj priamo v reštaurácii Camping alebo na číslo účtu SK06 0900 0000 0002 0112 1538.

Minulý rok sme sa aj my boli pozrieť na toto úžasné stretnutie a od začiatku na ňom vládla fantastická atmosféra. Obdivovali sme najmä niektorých hendikepovaných účastníkov, ktorí jasne dokázali, že ich nezastaví ani samotný Váh a jeho ľadová voda. A po našej príjemnej skúsenosti vám túto akciu jednoznačne odporúčame.

Seredský spolok zimných plavcov v roku 2018

Seredský spolok zimných plavcov v roku 2018

Seredský spolok zimných plavcov v roku 2018

Seredský spolok zimných plavcov v roku 2018

Seredský spolok zimných plavcov v roku 2018

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnava-live.sk, FB Seredský spolok zimných plavcov
Zdieľať na Facebooku