05.12.2021, meniny má
7. septembra 2021

Už viac ako 30 rokov pomáha Seredčanom nielen s bolesťami chrbta. Fyzioterapeutka Renáta Dúbravová ponúka v Retina Physio profesionálne služby overené dlhoročnou praxou

Už viac ako 30 rokov pomáha Seredčanom nielen s bolesťami chrbta. Fyzioterapeutka Renáta Dúbravová ponúka v Retina Physio profesionálne služby overené dlhoročnou praxou
Zdroj: Seredsity.sk

Mnohí z nás už zažili bolesti chrbta alebo inej časti ľudského tela, ktoré si vyžadovali pozornosť odborníka či odborníčky. Jednou z nich je aj fyzioterapeutka Renáta Dúbravová, ktorú Seredčania môžu poznať z rehabilitácií na seredskej poliklinike. Tu pracovala a zbierala cenné skúsenosti dlhých 30 rokov.

Minulý rok sa však rozhodla osamostatniť a otvorila v našom meste svoje fyzioterapeutické centrum Retina Physio, v ktorom ponúka širokú škálu profesionálnych úkonov. Nakoľko v redakcii Seredsity.sk máme celodennú sedavú prácu a chrbát nás zvykne bolieť, rozhodli sme sa otestovať ich služby v podobe masáže spojenej s bankovaním a uvoľnením svalstva.

Priestory Retina Physio nájdete na Vinárskej ulici v objekte Perlovka. Otváracie hodiny sú od pondelka do piatku a termín si môžete dohodnúť na telefónnom čísle 0908 873 007. Sledovať ich prácu či objednať sa môžete aj na ich sociálnych sieťach Facebook či Instagram.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Profesionálne služby, za ktorými sú desiatky rokov praxe

Po dokončení štúdia na seredskom gymnáziu sa pani Dúbravová rozhodla pokračovať nastavbou na strednej zdravotníckej škole v odbore fyzioterapia v Bratislave. Po skončení strednej školy začala pracovať v bratislavkej nemocnici na Mickiewiczovej ulici, kde nadobudla bohaté skúsenosti na viacerých oddeleniach. Ako sama tvrdí, nič nedá človeku toľko, ako samotná prax a skúsenosti s pacientami priamo na mieste.

Skvelí kolegovia, na ktorých s radosťou spomína, ju motivovali, aby si podala prihlášku na vysokú školu, kam sa nakoniec rozhodla ísť. Úspešne tak absolvovala štvorročné bakalárske štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. S narodením prvej dcéry sa rozhodla vrátiť späť do rodnej Serede, kde začala pracovať na poliklinike ako fyzioterapeutka.

A práve tu ste ju mohli stretnúť počas ďalších takmer 30 rokov, kedy sa okrem fyzioterapie venovala aj cvičeniu Vojtovej metódy s malinkými deťmi. Jedného dňa si však uvedomila, že už sa nemá kam posunúť.

So svojimi klientami si chcela vytvárať bližšie vzťahy a chcela sa im venovať individuálne aj dlhšie ako cca 20 minút v rámci predpísanej rehabilitácie. Hoci jej ľudia hovoria, že má zázračné ruky, v niektorých prípadoch sa nedá pomôcť za jedno sedenie a je potrebná pravidelná starostlivosť o boľavé miesto.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Z Retina Physio budete odchádzať ako nový človek

Fyzioterapeutické centrum Retina Physio môže navštíviť naozaj každý. Vo veľkej miere ho navštevujú ľudia, ktorí dlhodobo trpia bolesťami chrbtice či chrbta ako takého. Pravidelnými návštevníkmi sú aj ľudia po rôznych operáciách či zlomeninách, alebo deti so skoliózou, ktorých je v dnešnej dobe naozaj veľa.

Kapitolou samou o sebe sú pacienti so sedavým zamestnaním a bez aktívneho životného štýlu, ktorí začnú pocitovať bolesti v spodnej oblasti chrbta či medzi lopatkami. Z malej bolesti sa môže vyvinúť stav, ktorý vám dokáže znepríjemniť život a bežné fungovanie. V takýchto prípadoch pani Dúbravová nielen pomáha, ale snaží sa svojich zákazníkov aj edukovať. Správne sedenie je podľa nej základ a dala nám hneď niekoľko cenných rád, ako si počas celodenného sedenia za počítačom zacvičiť či zlepšiť techniku sedenia.

Zákazníkmi Retina Physio sú však aj ľudia, ktorí chcú jednoducho vypnúť, uvoľniť sa a zrelaxovať. Verte či nie, tá hodinka masáže a bankovania s vami doslova urobí zázrak a budete odchádzať nielen s úsmevom na perách, ale aj s dobrým pocitom, že ste pre svoje telo a zdravie spravili niečo prospešné.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Medzi ponúkané služby a procedúry patria:

  • liečebná rehabilitácia,
  • Vojtova metóda,
  • fyzioterapia,
  • SM systém,
  • mäkké techniky,
  • bankovanie,
  • tejpovanie,
  • diagnostika a terapia.

Vyhľadávanou službou je aj spomínaná Vojtova metóda alebo metóda reflexnej lokomócie. Ide o súbor cvičebných techník, používaných na liečbu hybných porúch, ktoré zostavil MUDr. Václav Vojta. Jej základným princípom je fakt, že v centrálnom nervovom systéme človeka sú geneticky zakódované vrodené pohybové vzory.

Na základe štúdií liečby detí s detskou mozgovou obrnou z 50. rokov boli identifikované špecifické body, vďaka ktorým je možné stimulovať telo k určitým vrodeným pohybom, a to hlavne tlakom na príslušné citlivé miesta (predovšetkým na okostice kostí a fascie).

Okrem samovoľnej pohybovej aktivity dochádza súčasne k fyziologickej aktivácii bránice a svalov brušnej steny, pravidelnému hlbokému dýchaniu, upraveniu tepovej frekvencie, pozitívnej stimulácii nervových centier a k celkovému zlepšeniu mentálnej aktivity.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Raz sme to skúsili a už nedáme dopustiť

Pani Dúbravovú sme v Retina Physio vyhľadali kvôli bolestiam chrbta a medzi lopatkami, ktoré sposobilo sedavé zamestnanie a nesprávne sedenie pri počítači. Na náš problém bola zvolená masáž celého chrbta s bankovaním a následným použitím prístroja PHYACTION CL, čo je najkompletnejší prístroj pre všetky druhy liečby (ultrazvuk, elektroterapia, kombinovaná terapia atď.).

Bankovanie môže na prvý pohľad vyzerať hrôzostrašne, no nemusíte sa ničoho báť. Okrem jemného tlaku necítite žiadnu bolesť. Pri suchom bankovaní zostáva povrch pokožky neporušený, banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok.

Následne červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíka do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne.

Zdroj: Seredsity.sk

Človek doslova ani nevie ako a hodina príjemného relaxu prejde ako voda. Ak ste komunikatívnejší typ, tak sa o vašich problémoch a bolestiach bude s vami pani fyzioterapeutka rozprávať celý čas, no ak si radi nerušene oddýchnete, tak vás nebude nič rušiť a počas masáže bude hrať príjemná hudba. 

Retina Physio určite odporúčame všetkým, ktorí pociťujú bolesť a prekáža im v bežnom živote. Či už ste aktívny či menej aktívny človek alebo športovec, pani fyzioterapeutka Dúbravová vám určite veľmi rada pomôže. My sme veľmi radi, že sme ju navštívili a objavili tak skúsenú fyzioterapeutku, ktorej môžeme v našej redakcii veriť.

Priestory Retina Physio nájdete na Vinárskej ulici v objekte Perlovka. Otváracie hodiny sú od pondelka do piatku a termín si môžete objednať na telefónnom čísle 0908 873 007 alebo aj na ich sociálnych sieťach Facebook či Instagram.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

 

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s Retina Physio.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Retina Physio.
Zdieľať na Facebooku