23.04.2024, meniny má
10. decembra 2018

Úžasné hádzanárky HK Slávia Sereď vyhrali nad Hlohovcom a sú na druhom mieste v lige

Hráčky HK Slávia Sereď odohrali včera 9. decembra svoj posledný zápas jesennej časti sezóny proti HC Sporta Hlohovec. Dievčatá nastupovali proti tímu z 2. miesta v tabuľke a diváci sa mohli tešiť na výborný zápas. V tomto zápase sa rozhodovalo, ktorý klub prezimuje na druhom mieste.

HC Sporta Hlohovec je družstvo, ktoré v lige dostalo najmenej gólov a celú sezónu ho zdobila výborná obrana a brankárka. Na opačnej strane, naše dievčatá nastrieľali svojim súperkám najviac gólov spomedzi všetkých klubov v lige.

HC Sporta Hlohovec : HK Slávia Sereď

Začiatok zápasu bol zo strany Seredčaniek ospalý a prvú polovicu sa akoby nevedeli nakopnúť.  Skoro celý prvý polčas hlohovecké družstvo vyhrávalo stále o 2 góly a naše dievčatá sa nevedeli na súperky dotiahnuť. Presne tu sa ukázala výborná obrana HC Sporta Hlohovec a prvý polčas skončil stavom 21:19.

Hráčky si cez prestávku vysvetlili, čo je potrebné zmeniť a ktoré herné situácie zlepšiť. Dievčatá začali hrať to, čo majú natrénované a konečne sa objavil na ich tvárach úsmev a chuť hrať. Dievčatá sa zomkli, zápas otočili a vyhrali 36:39.

Zaujímavosťou je, že práve z HC Sporta Hlohovec hrajú v našom tíme štyri dievčatá, ktoré výborným spôsobom zapadli do kolektívu a prispievajú k úžasným výsledkom seredskej hádzanej.

„Druhé miesto v tabuľke 1. ligy žien po jesennej časti. Čo viac treba dodať. Dievčatá bojujú a vedia sa baviť hrou. Každá jedna prispela k tomuto umiestneniu. Sú vzorom pre naše menšie Slávistky. Veľké ďakujeme patrí hlavne Katke a Zolovi za prípravu družstva a fanúšikom za ich dôveru a povzbudzovanie. Aj vy ste súčasťou tohto skvelého tímu.” Vedúci družstva Marián Mališ.

Výsledok: HC Sporta Hlohovec : HK Slávia Sereď 36:39

Zostava: Dávidková L., Trojáková L., Vadkertiová K. – Šúryová K., Pavlíková D., Trojáková L., Hercegová L., Mészárosová V., Štrbová V., Šúryová N., Koníková Z., Krajčovičová R., Krajinčáková K., Dubajová K., Šidlíková V., Štefánková L., Csádiová V.

Tréner: Z. Bergendi

Pre fanúšikov

HK Slávia Sereď je ako jedna veľká rodina, čo dokazujú svojou súdržnosťou a priateľstvom. V sobotu oslavovala Domča Mališová krásnych 12 rokov. Následne vedúcko a pani vedúca krstili svojho malého synčeka Adama Alexeja Mališa a včera oslavovala trénerka a hráčka v jednej osobe Katarína Dubajová svoje narodeniny. Všetkým zo srdca gratulujeme.

Pred zaslúženým odpočinkom a zimnou prípravou čaká na hráčky ešte jeden zápas. Bude ním ďaľšie kolo Slovenského pohára, ktoré dievčatá odohrajú na domácej pôde proti HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý je v najvyššej československej súťaži na 2. mieste. Jarná časť sezóny začína až 23. – 24. 2. 2019. Počas hracej pauzy budú hádzanárky opäť pripravovať charitatívny turnaj pre Alžbetku, ktorý sa bude konať v športovej hale na OA 26. januára 2019.