20.04.2024, meniny má
20. decembra 2018

Úžasnú polovicu sezóny zakončili hádzanárky Serede proti HK Slovan Duslo Šaľa

AUTOR: ŠTEFAN HUBINÁK

Hádzanárky HK Slávia Sereď hostili silného súpera zo Šale. V rámci Slovenského pohára na domácej pôde privítali účastníčky MOL Ligy, najvyššej hádzanárskej ligy na Slovensku a v Česku. O kvalitách súperiek hovorí už len to, že sú v tejto lige na druhom mieste a výsledkovo sa im veľmi darí.

Susedské derby sa hralo v chladných podmienkach, nakoľko teplota v hale na Obchodnej akadémii dosahovala približne 17 stupňov. Aj preto bola dôležitá predzápasová rozcvička, ktorú oba tímy nemohli podceniť.

HK Slávia Sereď nastupovala v oklieštenej zostave, nakoľko viaceré hráčky mali zdravotné problémy a nemohli nastúpiť do zápasu. To však nemenilo nič na tom, že dievčatá chceli dať do zápasu všetko a postúpiť ďalej.

autor: Štefan Hubinák

HK Slávia Sereď – HK Slovan Duslo Šaľa

Prvý polčas hrali dievčatá naozaj dobre. Dokázali držať tempo so súperom z vyššej ligy a nič mu nedarovali. Dve minúty pred koncom prvého polčasu prehrávali len o gól. Škoda však dvoch chýb seredských hráčok, po ktorých sa do šatní odchádzalo za stavu 14:17.

V druhom polčase sa našim hráčkam nedarilo presadiť. Nemožno sa však čudovať, slávistky hrali proti naozaj silnej obrane HK Slovan Duslo Šaľa. Avšak ani to našim dievčatám neuberalo na psychike a bojovali, ako sa len dalo. Zápas sa skončil výsledkom 20:34. Zaujímavosťou je, že proti Duslu nastúpila aj jeho bývalá hráčka a historicky najlepšia strelkyňa slovenskej reprezentácie Katarína Dubajová a predviedla 11-gólovú kanonádu.

Dievčatá by chceli poďakovať skvelému publiku, ktoré ich ťahalo a povzbudzovalo počas celého roka a je s nimi, keď vyhrávajú, ale aj keď prehrávajú.

“Tie dievčatá, ktore nastúpili na zápas proti Šali, teda proti tímu z  MOL Ligy, si zaslúžia moju poklonu. Ukázali bojovnosť, súdržnosť a predovšetkým to, že ich hra jednoznačne baví. Naše hádzanárky dokázali, že dokážu konkurovať družstvám aj z najvyššej ligy. Dievčatám prajem krásne prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok.” Marián Mališ, vedúci družstva.

Zostava: Dávidková L., Trojáková L., Štefanková L., Hercegová L., Mészárosová V., Trojáková M., Štrbová V., Pavlíková D., Krajinčáková K., Krajčovičová R., Dubajová K., Koníková Z.

Tréner: Z. Bergendi