20.05.2024, meniny má
9. mája 2024

Úžasný športový výsledok pre naše mesto. Seredčanky sa stali majsterkami Slovenska v hádzanej žiačok!

V Modre sa dňa 8. 5.2024 uskutočnilo finále 49. ročníka celoslovenskej súťaže CVČ a ŠŠS v hádzanej žiačok. Do finále sa prebojovali dievčatá Šale, Michaloviec, Modry a CVČ J. Fándlyho Sereď. Po minuloročnom bronze, čo bol veľmi dobrý výsledok, bola úspechom už účasť vo finále MSR.

Dievčatá nastupovali na zápasy s tým, že nemusia vyhrať, ale tešiť sa z hry a ukázať svoje schopnosti. Keď chce niekto zvíťaziť, musí mať aj šťastie, ale treba za ním ísť a nie čakať naň. To sa ukázalo aj na tomto finálovom turnaji.

V prvom zápase sa naše dievčatá stretli s rovesníčkami z Modry. Po veľmi dobrom vstupe do zápasu, sa dievčatá akoby zľakli. Hoci do šatní v polčase odchádzali s vedením 10: 8, v druhom robili chyby v útoku ale aj v obrane, čo súperky využili a zvíťazili 19:15.

Ďalšom zápase Šaľa jednoznačne zvíťazila nad Michalovcami 21:9. V treťom zápase po vyrovnanom polčase 8:8 s Michalovcami, predviedli naše dievčatá výborný výkon a zaslúžene zvíťazili 23:12. Vo štvrtom zápase si Šaľa poradila s Modrou 23:9 a išla neohrozene za majstrovským titulom.

No ich plány nabúrali dievčatá zo Serede, ktoré vo vzájomnom zápase predvádzali nebojácny kolektívny výkon. Dievčatá bojovali o každú loptu, z obrany prechádzali do rýchlych útokov, ktoré úspešne zakončovali. Po polčase na svetelnej tabuli svietil stav Šaľa – Sereď /6:10/.

Ani v druhom polčase naše nepoľavili. Za pohyblivou obranou veľmi dobre chytala L. Ferancová a v útoku sa dievčatá presadzovali rýchlosťou a presným zakončením. Konečný výsledok Šaľa – Sereď 13:17. A keď si v poslednom zápase Michalovce poradili s Modrou na rad prišli pri rovnakom počte bodov vzájomné zápasy.

Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, klubu a nášho mesta.