12.04.2021, meniny má
3. marca 2021

V areáli štadióna v Seredi vyrastie stromová alej. Bude venovaná pamiatke zosnulého poslanca Milana Bucha

V areáli štadióna v Seredi vyrastie stromová alej. Bude venovaná pamiatke zosnulého poslanca Milana Bucha
Zdroj: seredskenovinky.sk/unsplash.com
reklama

Pred mesiacom nás navždy opustil poslanec mestského zastupiteľstva, pán Milan Buch, vo veku nedožitých 57 rokov. Zásadne sa podieľal na skrášľovaní nášho mesta a svojou energiou prispieval k zlepšeniu životného prostredia napríklad aj tým, že pomohol vysadiť stromy na Športovej ulici.

Preto na uctenie jeho pamiatky pribudne v areáli štadióna v Seredi stromová alej. Túto informáciu priniesli Seredské novinky.

Stromy vysadia jeho priatelia

S myšlienkou prišiel Peter Sabo, člen Komisie pre rozvoj mesta a životného prostredia. Na výsadbu stromov sa podujali členovia ORF Cosmos Camping (oddiel rekreačných futbalistov), ktorého súčasťou bol aj Milan Buch. Združenie sa okrem futbalu venuje aj turistike a pravidelne sa zapája do brigád a kultúrno-spoločenských udalostí.

Pôvodne bolo v pláne vysadiť jeden strom, no krásna myšlienka sa uchytila natoľko, že sa počet zvýšil až na 36 drevín. „Počet 36 je symbolické číslo, pretože toľko členov má ORF Cosmos a každý člen vysadí za nášho zosnulého priateľa jeden strom,“ povedal poslanec MsÚ Anton Dúbravec.

Nápad so stromovou alejou je skvelým spôsobom, ako si uctiť človeka, ktorý miloval prírodu a zaslúžil sa o jej ochranu a rozkvet v našom meste. Česť jeho pamiatke.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku