27.07.2021, meniny má
31. mája 2020

V autoumyvárni Pedant v Seredi sme za pár eur dokázali umyť takto špinavé autá. Výsledok je perfektný a trvalo to iba niekoľko minút

V autoumyvárni Pedant v Seredi sme za pár eur dokázali umyť takto špinavé autá. Výsledok je perfektný a trvalo to iba niekoľko minút
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Ak test, tak poriadny. Presne tieto slová sme si povedali pri vytváraní tohto článku, ktorý bude zameraný na testovanie seredskej bezdotykovej autoumyvárne Pedant. Nájdete ju v našom meste na Trnavskej ceste oproti čerpacej stanici Slovnaft.

Za obdobie svojho fungovania sa stala pre Seredčanov obľúbeným a preferovaným miestom, kde môžu jednoducho a hlavne kvalitne umyť svoje auto. A každý šofér nám dá určite za pravdu, že čisté auto znamená čistú radosť.

Aby sme dokázali maximálne otestovať túto bezdotykovú autoumyváreň , rozhodli sme sa pre maximálne zašpinenie našich aút. Na jedno sme zvolili klasiku v podobe blata, ktorého bolo naozaj požehnane. Ak práve nie ste jazdec závodov rely, tak do podobného stavu vaše auto asi nedostanete. Sami však budete prekvapení, ako sme si s nánosom blata dokázali poradiť.

Druhým variantom bolo, že sme celé auto zašpinili od múky. Áno, počujete správne. A to z jediného dôvodu, aby sme túto autoumyváreň otestovali v nezvyčajných a ťažkých situáciách. Ak si totiž dokáže poradiť s týmto, tak vaše bežne zašpinené auto pre ňu nebude žiadny problém. Avšak v momente, kedy sa múka začala meniť na cesto, sme boli sami zvedaví, ako si s tým dokážeme poradiť. Výsledok vás určite prekvapí.

Autor: seredsity.sk

Autor: seredsity.sk

Bezdotyková autoumývareň Pedant

V prvom rade si povedzme všetko, čo by ste o bezdotykovej autoumyvárni Pedant mali vedieť. V Seredi funguje už viac ako sedem rokov a nájdete ju na Trnavskej ceste oproti čerpacej stanici Slovnaft. Ak by ste ju chceli navštíviť prvýkrát, dajte si pozor, pretože vstúpiť do prevádzky je možné iba z Trnavskej cesty, keď idete smerom na Bratislavskú ulicu pred ostrovčekom doprava.

Navštíviť ju môžete naozaj kedykoľvek, nakoľko je otvorená nonstop 24 hodín, sedem dní v týždni. Vďaka bohatým a dlhoročným skúsenostiam vám autoumyváreň Pedant ponúka moderné a kvalitné technológie, ktoré vaše auto dokážu bezpečne zbaviť všetkých vonkajších nečistôt.

Pedant používa na umývanie vozidiel takzvanú bezdotykovú technológiu, ktorá využíva pôsobenie vysokého tlaku vody a šampónov. Ide o bezkonkurenčný typ umývania, nakoľko pri umývaní nedochádza k mechanickému kontaktu s povrchom vášho auta.

Nemusíte sa teda obávať, že povrch vášho vozidla bude poškriabaný, čo považujeme za obrovskú výhodu. Moderná technológia sa tu spája s kvalitnými chemickými prípravkami, ktoré zaručia, že o vaše auto bude profesionálne postarané.

K automatickej bezdotykovej umývacej linke pridali aj samoobslužný box s vysokotlakovým ručným umývaním, ktorý vám ponúka viacero typov umývania. Auto si môžete kompletne vyčistiť aj vďaka priemyselným vysávačom, ktoré sa postarajú o všetok neporiadok v jeho interiéri. Ak vás zaujíma cena a dĺžka jednotlivých programov, čítajte ďalej, prechádzame totiž k samotnému testovaniu ich služieb.

V Pedante sa síce nedá platiť kartou, no tento problém vyriešili veľmi zaujímavým spôsobom. V samoobslužnej pokladni si za 7-eurový depozit zaobstaráte kreditný kľúč, na ktorý nahráte vaše finančné prostriedky.

Ak nie ste fanúšik hotovosti, týmto spôsobom si pri jednej návšteve autoumyvárne môžete nahrať na kľúč napríklad 30 eur a tie využívať pri vašich ďalších návštevách. A je to naozaj jednoduché. Kľúč len vložíte do obslužného panela, vyberiete program a umývanie sa môže začať. Kľúč sa dá použiť iba pri bezdotykovej autoumývacej linke.

Aj bez dotyku bolo auto krásne vyčistené

Dostávame sa k samotnému testovaniu, ktoré rozdelíme na dve časti. V prvom testovaní sme celé auto zašpinili od blata a na jeho umytie sme vybrali automatickú a bezdotykovú umývaciu linku.

Na výber máte štyri čistiace programy od 6, 8, 10 alebo 12 eur. Každý program zahŕňa iný proces a sami si teda môžete vybrať, aký silný program potrebujete. My sme zvolili program číslo tri a nakoľko vlastníme vyššie spomínaný kreditný kľúč, nielenže sme nemuseli mať pri sebe hotovosť, ale sme aj ušetrili 50 centov. Celkovo sme za program teda zaplatili 9,50 eur.

Celé čistenie trvalo necelých 6 minút a sami sme boli prekvapení, ako nános blata ide bez problémov dole aj bez toho, aby sa nášho vozidla dotýkala akákoľvek kefa, ktorá môže poškriabať lak. Vysokotlakové trysky si so zaschnutým blatom poradili bez problémov a výsledný efekt bol dokonalý, veď posúďte sami.

 

Čistiaci box nám umožnil vyčistiť auto podľa seba

Druhý test spočíval v tom, že auto si vyčistíme sami pomocou vysokotlakovej vapky v samoobslužnom boxe nemeckej technológie Ehrle, ktorý taktiež funguje nonstop. Nechceli sme sa opakovať s blatom a zvolili sme niečo veľmi nezvyčajné, čo si na svojom aute asi nikdy nenájdete, no dostatočne to dokáže demonštrovať kvalitu služieb autoumyvárne Pedant.

Celé vodou obliate auto sme pomúčili. Okrem toho sme schválne vybrali auto, ktoré nebolo viac ako dva mesiace čistené a karoséria bola veľmi zaprášená. Bola to naozaj sranda až do momentu, kedy sme zistili, že múka sa umýva omnoho horšie ako blato. Dalo nám to poriadne zabrať, no po všetkých štyroch programoch sa nám auto len tak ligotalo.

Išli sme pekne postupne a využili sme všetky programy:

1. Umývanie s mikropráškom ActivePower Pearl.
2. Oplach s čistou vodou.
3. Ochrana laku s horúcim voskom ULTRAPROTECTION.
4. Leštiaci vosk s osmotickou vodou a leštidlom SUPERFINISH.

V tomto prípade sa vyššie spomínaný kreditný kľúč použiť nedal, takže sme použili klasiku vo forme drobných mincí. My osobne sme pri testovaní minuli 4 eurá a každý program sme využívali po 2 minúty.

Minimálna cena za použitie samoobslužného boxu je 0,50 centov na program, ktorý za túto cenu funguje jednu minútu. Znamená to, že keď si vložíte napríklad jedno euro, tak si predplatíte 2 minúty, ktoré môžete využiť na akýkoľvek program. Ak zaplatíte 2 eurá, tak programy môžete využívať 4 minúty. Tu sa nám veľmi páčila flexibilita výberu programov a času, pretože stačí jednorazovo vložiť mince a jednotlivé programy môžete kedykoľvek počas umývania prepnúť.

Každý si teda môže svoje auto čistiť tak rýchlo, ako má na to čas. Určite však odporúčame všetkým využiť v samooblužnom boxe aj posledný štvrtý bod v podobe leštiaceho vosku s osmotickou vodou. Auto sa vám bude krásne lesknúť a program zabezpečí schnutie bez toho, aby vám na aute zostali fľaky po zaschnutej tvrdej vode. Skvelým bonusom je, že vedľa boxu je špeciálne miesto na uchytenie rohoží, ktoré si taktiež môžete vyčistiť.

Aj pri druhom teste sme boli s výsledkom nadmieru spokojní. Umývanie bolo o niečo náročnejšie, nakoľko sme celé auto čistili sami, no mohli sme sa mu pokojne venovať podľa seba. A to každý milovník svojho auta určite ocení.

Článok vznikol v spolupráci s Pedant Carwash – bezdotyková autoumývareň.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Pedant Carwash – bezdotyková autoumývareň.
Zdieľať na Facebooku