28.05.2020, meniny má
20. novembra 2018

V basketbalovej Mikrolige je každý víťazom a preto to deti tak baví. Sereď nastúpila proti veľkým mestám

reklama

Obe prípravky z CVČ Fándlyho Sereď sa v nedeľu 18.11. zúčastnili druhého kola Mikroligy. Po vynikajúcom prvom kole sa mladí športovci nevedeli dočkať ďalších zápasov.

„A“ družstvo cestovalo na ihrisko súpera do Nitry, kde si postupne zmeralo sily s domácim družstvom BKM SPU Nitra a s tímom BK Junior Komárno. Chalani vkladali do zápasov všetko to, čo sa učia na tréningoch. Išlo im to naozaj výborne. Bolo super sledovať, s akou energiou a nadšením hrali naši chlapci jednotlivé zápasy. Medzi obama zápasmi nesmeli chýbať aj tradičné mikroligové súťaže.

„B“ družstvo sa predstavilo v Bratislave, kde súperilo až s 3 tímami: BSC Lachova Bratislava, BK Inter Bratislava a GABBO Senec.

Hoci si dievčatá v tomto kole zahrali iba proti chlapcom, vôbec nič im nedarovali. Hrali odvážne, kolektívne a každej jednej hráčke sa podarilo skórovať, čo je naozaj super. V poslednom zápase už niektoré dievčatá nevládali, no nevzdávali sa a bojovali až do konca. Od trénerov všetkých tímov dostali veľkú pochvalu za to, že sa chlapcov nezľakli a dokázali im byť vyrovnaným súperom.

CVČ Fándlyho Sereď

CVČ Fándlyho Sereď

,,Každé jedno dieťa si tento deň náramne užívalo, čo trénerov utvrdzuje v tom, že práca s deťmi má zmysel. Výsledky vôbec nie sú podstatné, išlo o to, aby sa každý zapojil do zápasu a schuti si zahral basketbal.” Jakub Čomaj, tréner

Ďalšie kolo Mikroligy sa uskutoční v nedeľu 16.12.2018 v seredskej Sokolovni, kde si zahrajú proti domácej Lokomotíve a Slovanu Bratislava. Dievčatá nastúpia pred domácim publikom proti družstvám BSC Lachova Bratislava a BK Junior Galanta.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku