21.10.2021, meniny má
9. augusta 2021

V blízkosti Serede nájdete vyše 200 voľne poletujúcich motýľov z tropických oblastí. Navštívte Motýliu záhradu na Paseke v obci Kráľová pri Senci

V blízkosti Serede nájdete vyše 200 voľne poletujúcich motýľov z tropických oblastí. Navštívte Motýliu záhradu na Paseke v obci Kráľová pri Senci
Zdroj: vcelarskapaseka.sk/FB Motýlia Záhrada na Paseke
reklama

V poslednom letnom mesiaci vám prinášame ďalší tip na výlet s deťmi v blízkom okolí Serede. Kráľová pri Senci, ktorá je od nášho mesta vzdialená len 28 kilometrov, je známa svojím unikátnym včelárskym skanzenom. Vedeli ste však, že jeho súčasťou je aj Motýlia záhrada na Paseke?

Sezónna prehliadka nádherných motýľov z celého sveta je otvorená denne aj počas sviatkov od 9.00 hod. do 19.00 hod. Základná vstupenka je v cene 3,50 eur na osobu a rodinná za 10 eur. Pokiaľ sa v skupine nachádza viac ako desať ľudí, platí sa 2,50 eur na osobu.

Exotické druhy na jednom mieste

Pri návšteve záhrady vás bude čakať zážitok ako z rozprávky, keďže sa v nej nachádza okolo 200 až 250 voľne poletujúcich motýľov. Bohatý počet tohto hmyzu tvorí 20 až 50 tropických druhov. Práve v týchto oblastiach sa ich vyskytuje najviac vo svete.

Jedinečná možnosť vidieť motýle hýriace pestrými farbami v oáze kvetov poteší nielen tých najmenších. Zaujímavosťou je, že z celkového počtu asi 140-tisíc doposiaľ známych druhov motýľov sa v našej prírode stretneme len s nepatrným zlomkom, a to asi s 2 700 druhmi.

Zdroj: FB Motýlia Záhrada na Paseke

Zdroj: FB Motýlia Záhrada na Paseke

Včelárska Paseka, ktorej súčasťou je okrem Motýlej záhrady aj sad s medonosnými rastlinami a arborétum, je najväčším včelárskym skanzenom v strednej Európe. Pýšiť sa môže vyše 300 exponátmi, medzi ktorými nájdete starobylé úle, kláty, dlabáky a koše, ktoré sa používali už v 17. storočí.

Výlet v prírode spojený so zaujímavým výkladom

Zariadenie ponúka občerstvenie, včelie produkty a suveníry, detské ihrisko, posedenie v altánoch a pri vonkajších ohniskách a ďalšie možnosti trávenia voľného času.

„Pre exkurzie je k dispozícii sprievodca, ktorý návštevníkov prevedie včelárskym náučným chodníkom, včelárskym múzeom, vysvetlí zákonitosti života včiel a význam včelích produktov pre ľudské zdravie,” doplnila Včelárska Paseka.

Včelársku Paseku nájdete v lesoparku, približne 3,5 kilometrov od obce Kráľová pri Senci, pri odbočke Lúčny dvor. Je ideálnym miestom, kde môžete stráviť príjemný deň, absolvovať exkurziu, urobiť si cyklovýlety v okolí či využiť ubytovacie služby.

Zdroj: FB Motýlia Záhrada na Paseke

Zdroj: malivyletnici.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: sdetmi.com, FB Motýlia Záhrada na Paseke, quark.sk, tipykamnavylet.cz
Zdieľať na Facebooku