17.05.2021, meniny má
30. apríla 2021

V Bobrovej dolinke v Šintave včera odcudzili 9 kusov stromčekov aj s kýbľom na vodu. Pomôžeme nájsť páchateľa?

V Bobrovej dolinke v Šintave včera odcudzili 9 kusov stromčekov aj s kýbľom na vodu. Pomôžeme nájsť páchateľa?
Zdroj: FB Stanislava Nováková/FB Šintava - spoločne rozvíjame obec a okolie
reklama

Len nedávno sme vás informovali v tomto článku, že Bobrovú dolinku v Šintave naďalej zveľaďujú. Časom sa stala veľmi obľúbeným miestom v našom okolí. Čoraz viac ľudí sa vyberá do jej okolia na prechádzku s rodinou v rámci voľného času. Sú zvyknutí, že toto miesto je takou malou oázou pokoja. V dolinke nájdete okrem pokoja aj množstvo zaujímavých živočíchov.

Bobrová dolinka leží na hranici katastrálnych území obcí Šintava a Vinohrady nad Váhom. Vyníma sa na brehu Váhu a je zalesnená úzkym pásom drevín, ktorý doslova svieti v okolitej obrábanej poľnohospodárskej pôde.

Jediný prirodzene zachovaný úsek rieky

Celé územie je unikátnym geologickým javom. Výškový skok brehu bol vytvorený bočnou eróziou Váhu s následným zosúvaním svahu priamo do koryta rieky. Toto zosuvné územie na ľavom brehu Váhu je jediným takmer prirodzene zachovaným úsekom rieky na jej strednom a dolnom toku bez zásahu človeka.

Ľudská bezcitnosť nepozná hranice

Tvorcom dolinky je pán Samo Chalúpka. Dolinku vyčistil a zveľadil. Vybudoval tu mostíky, „prístrešok“ pre studničku, hojdačku, „mlynské koleso“ z bicykla, ohnisko aj posedenie. Osadil tu smerovník a v spolupráci s obecným úradom aj informačnú tabuľu. 

Vo voľnom čase a za svoje peniaze pán Chalúpka stále pokračuje vo zveľaďovaní Bobrovej dolinky. Aj obec Šintava sa mu snaží pomáhať a prispievať na nové dielka. Niektoré sú už z časti hotové za pomoci miestnych podnikateľov, ale veľa ďalších ešte čaká na realizáciu. Pomôcť mohli aj ľudia, napríklad vysadením skalky či stromčekov.

Tak sa aj stalo a v Bobrovej dolinke pribudlo 9 ihličnatých stromčekov – smrekov. Všetky do jedného však zmizli. Spolu s nimi zmizol aj kýbeľ, ktorý bol určený na ich polievanie. Páchatelia ho odcudzili najpravdepodobnejšie preto, aby im stromčeky nevyschli, kým prídu domov. Ak máte nejaké informácie, alebo ste niečo videli, či zachytili, neváhajte kontaktovať Obecný úrad v Šintave.

zdroj: FB Stanislava Nováková

zdroj: FB Stanislava Nováková

zdroj: FB Stanislava Nováková

zdroj: FB Stanislava Nováková

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Šintava - spoločne rozvíjame obec a okolie
Zdieľať na Facebooku