22.01.2021, meniny má
27. júla 2020

V Dolnej Strede vzniklo viac ako 30 nových stavebných pozemkov. “Pri Novej ulici” je pokojná a bezpečná lokalita blízko Serede

V Dolnej Strede vzniklo viac ako 30 nových stavebných pozemkov. “Pri Novej ulici” je pokojná a bezpečná lokalita blízko Serede
Zdroj: prinovejulici.sk

Dostupnosť bývania na Slovensku je v posledných rokoch veľmi slabá. Na 1 000 obyvateľov na Slovensku pripadá iba 321 obývaných bytov, čo je menej ako európsky priemer. Preto nie je žiadnym prekvapením, že nájsť ten správny byt alebo dom v dobrej lokalite naozaj nie je jednoduché.

Ak teda premýšľate o novom bývaní v okolí Serede, za zváženie určite stojí nová obytná zóna pri Novej ulici v obci Dolná Streda. Nachádza sa len kúsok od Serede a zároveň spĺňa všetky atribúty pokojného prostredia rodinných domov.

Lokalita pri Novej ulici v Dolnej Strede

Obytná plocha IBV pri Novej ulici v Dolnej Strede má rozlohu 10 718 ha. Nachádza sa prevažne v extraviláne obce Dolná Streda, pričom 14,57 % z celkovej plochy sa nachádza v zastavanom  území  obce. Toto územie zatiaľ zastavané nie je, no obytná zóna sa bude skladať predovšetkým z 1 – 2 podlažných rodinných domov.

Zo severu je ohraničená záhradami individuálnej zástavby rodinných domov na Váhovskej ulici. Na západnej strane sa nachádza Nová ulica, ktorá tiež obsahuje plochy obytnej zástavby. Na východnej strane nájdete bývalý areál ŠM a na južnej zasa ornú pôdu.

Obytný súbor IBV pri Novej ulici sa dopravne spája v dvoch napojeniach stykovou križovatkou na cestu II/507 (Galantská) a cestu III/05134 (Váhovská). V súčasnosti je pripojenie na Galantskú cestu zaťažené koridorom nadzemného odkalovacieho potrubia, ktoré  bude v blízkej budúcnosti zrušené.

Zatiaľ je navrhnutá dočasná komunikácia ústiaca na cestu II/507 v blízkosti bývalého areálu „sušičky“ s napojením na Novú ulicu. Po vybudovaní II. a III. etapy bude táto napájacia komunikácia dobudovaná a použiteľná pre celý obytný súbor.

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Čo všetko ponúka nová obytná zóna?

Veľkou výhodou týchto pozemkov je, že sú predávané v stave vhodnom na okamžitú výstavbu. Majú ideálnu polohu blízko mesta Sereď a výjazdu na diaľnicu smer Trnava/Nitra. Zároveň sa však nachádzajú vo veľmi pokojnej a bezpečnej lokalite.

Pozemky sú v závislosti od výmery vhodné pre menšie, ale aj väčšie projekty. Veľké záhrady na pestovanie vlastnej úrody sú v dnešnej dobe jednoducho prežitkom. Namiesto toho sa dá pozemok krásne využiť pre rodinný dom s bazénom a dostatočne veľkou trávnatou plochou napríklad pre rodinné oslavy či grilovačky.

Ďalšou výhodou tejto lokality je rovinaté, tiché a hlavne slnečné prostredie. Pri Novej ulici je prichystaných 37 stavebných pozemkov dostupných vo výmere od 505 m2 do 1 079 m2.

V cene pozemku je zahrnuté napojenie na kanalizáciu a rozvody vody a elektriny(230/400V). Okrem toho je pre lokalitu navrhnutá spevnená betónová cesta a chodníky. Obec v blízkej budúcnosti plánuje vybudovať optickú sieť, s čím sa počíta aj pri stavbe cesty, aby na tomto mieste už ďalej nemuseli prebiehať búracie a výkopové práce. Vizuálnu prehliadku každého pozemku si môžete pozrieť priamo na tomto odkaze.

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Blízko k prírode

Obec Dolná Streda má okrem svojej polohy blízko Serede a iných väčších miest mnoho ďalších výhod. Nájdete tu napríklad dvoje potraviny, z ktorých jedny patria priamo k pekárni, takže o čerstvé pečivo nebude nikdy núdza.

Ďalej sa tu nachádza pobočka Slovenskej pošty, materská a základná škola, záhradné centrum, jazierkové a závlahové centrum, pohostinstvo a veľa ďalšieho.

Z Dolnej Stredy nemáte ďaleko ani do prírody. V okolí sa nachádza množstvo cyklotrás, ktoré vás dovedú na rôzne zaujímavé miesta, ako napríklad Kaskády. Cyklotrasa vedie po rovinatom území kopírujúc rieku Váh, takže vám v ceste nehrozia žiadne prevýšenia.

Trasa vedie po celej dĺžke mimo siete štátnych ciest a po novom tu nájdete aj ovocné zastávky s odpočívadlami. V prípade, že sa vám nechce na bicykel a máte náladu iba na kratšiu prechádzku, okolie Váhu pri Dolnej Strede ponúka mnoho krásnych a fotogenických zákutí, ktoré sa oplatí navštíviť aj opakovane.

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Kto zastrešuje predaj pozemkov?

Predaj všetkých pozemkov pri Novej ulici zabezpečuje realitná kancelária WINGS reality, ktorá má na starosti kompletné sprostredkovanie kúpy pozemku, ktorý si vyberiete.

Výhodou tejto realitnej kancelárie je, že ako jediná v Seredi poskytuje nadštandardný odborný právny servis. Okrem toho je držiteľom certifikátov pre realitný obchod vydaných Slovenskou Realitnou Akadémiou SORA, najvýznamnejšou odbornou organizáciou v realitách na Slovensku.

Výhodou realitnej kancelárie WINGS je, že kúpne a nájomné zmluvy či návrhy na vklad do katastra nehnuteľností vám vypracujú po právnej stránke bezchybne.

Ďalej zabezpečia profesionálne vypracovanie znaleckých posudkov a geometrických plánov autorizovanými partnermi a bezplatne sprostredkujú najvýhodnejšie hypotekárne úvery a odborné finančné poradenstvo.

Navyše vám pomôžu aj v prípade, že máte nevysporiadané vlastnícke vzťahy, a preto nemôžete predať nehnuteľnosť. Ako jediná realitná kancelária v Seredi a okolí ponúkajú právnické zázemie a využitie služieb notárskeho úradu a služieb advokáta na jednom mieste.

Ak sa chcete o tomto projekte dozvedieť viac alebo si chcete pozrieť ponuku jednotlivých pozemkov, neváhajte kontaktovať realitných maklérov tejto kancelárie. Realitnú kanceláriu WINGS nájdete v centre Serede, v budove notárskeho úradu nachádzajúceho sa oproti pošte a mestského úradu a v blízkosti verejného parkoviska.

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Zdroj: prinovejulici.sk

Článok vznikol v spolupráci s realitnou kanceláriou WINGS reality.

Zdroje: prinovejulici.sk
Zdieľať na Facebooku