21.10.2021, meniny má
4. augusta 2021

V Galante budú môcť rodičia pri narodení dieťaťa vysadiť strom života v Sade pre novorodencov

V Galante budú môcť rodičia pri narodení dieťaťa vysadiť strom života v Sade pre novorodencov
Zdroj: rtvkrea.sk/dobrenoviny.sk
reklama

Narodenie dieťaťa patrí k zásadným udalostiam v živote človeka. Rodinné zvyky a tradície sprevádzajú všetky dôležité etapy nášho života – narodenie, svadba a smrť. Tieto udalosti sú výnimočné pre jednotlivca, jeho rodinu, ako aj pre celé spoločenstvo.

Krásny nápad vznikol v neďalekej Galante, kde pri narodení dieťaťa môžu rodičia na jeho pamiatku vysadiť strom. Prijali by sme aj v Seredi takýto milý nápad?

Sad pre novorodencov

Založenie Sadu pre novorodencov v Galante je už na dosah. Poslanci mestského zastupiteľstva predstavili návrh mestu. Rodičia by tak mohli svojim bábätkám darovať hneď pri narodení strom ich života. Informácie uviedla RTV Krea.

Mestskí poslanci v Galante sa na májovom mestskom zastupiteľstve jednoznačne zhodli na návrhu zrealizovať v meste Sad pre novorodencov. O výsadbe stromov pre narodené bábätká sa dlhší čas iba hovorilo, čoskoro sa však sen viacerých obyvateľov stane skutočnosťou.

„Ľuďom sa táto myšlienka veľmi páči. Je to pekné gesto a mohli by sme sa takto starať aj o zelenú kultúru nášho mesta. Z týchto dôvodov som sa rozhodol, že na májové zasadnutie zastupiteľstva pripravím uznesenie, na základe ktorého by mal mestský úrad vypracovať projekt výsadby stromov pri narodení dieťaťa,“ uvádza Peter Zelinka, poslanec MsZ v Galante.

Kde a ako by mala prebiehať výsadba?

Uznesenie bolo zastupiteľstvom prijaté a na jeho základe by mal mestský úrad určiť priestor realizácie výsadby, taktiež sumu a druh stromu, ktorý by bol na tieto účely vhodný. Za asistencie odborného pracovníka z mestského úradu by rodičia mohli vysadiť stromček pre svoje novonarodené dieťaťko.

„Možno by bola dobrá nejaká malá pamätná tabuľka alebo niečo, čo by bolo ku každému stromu, aby tí ľudia vlastne si potom aj neskôr rokmi mohli pozrieť, že kto to bol, pre koho sa to vysadilo,“ tvrdí Zsolt Takáč, poslanec MsZ v Galante.

Lokalita, kde by sa začalo s výsadbou stromov pre novorodencov, by mala byť verejne dostupná oddychová zóna s lavičkami.

Zdroj: rtvkrea.sk

„Na základe vyjadrenia mestského úradu táto lokalita by mohla byť niekde medzi Patriou, Galanta thermom a sídliskom West. Zatiaľ je to v štádiu odborného posudzovania zo strany mestského úradu. Dúfam, že sa čím skorej dostanú k nejakej projektovej štúdii a čím skôr sa to zavedie v meste,“ dodáva poslanec Peter Zelinka.

„Podľa mňa je to veľmi dobre a je to v podstate ústretový krok mesta voči občanom,“ dodáva Marta Vajdová, poslankyňa MsZ v Galante.

Kedy sa realizácia Sadu pre novorodencov v Galante naozaj uskutoční, sa dozvieme na najbližšom mestskom zastupiteľstve, ktoré by sa malo konať v septembri.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: rtvkrea.sk
Zdieľať na Facebooku