06.04.2020, meniny má
4. februára 2020

V Galante sa k zemi zrútil vodojem, ktorý nevydržal nápor dnešného silného vetra. Hasiči zasahovali viac ako 200-krát

reklama

Dnešná situácia sa upokojila až príchodom večerných hodín. Silný vietor dnes útočil na celom území Slovenska a spôsobil viaceré veľké škody. Aj dnes nám príroda ukázala svoju silu. Hasiči najviac zasahovali v Bratislavskom, Trnavskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji.

Silu vetra dnes pocítili aj obyvatelia Galanty, kde sa k zemi zrútil vodojem. Aj toto je dôkaz toho, prečo bola pre celé západné Slovensko vyhlásená výstraha druhého stupňa. Tretí stupeň začal platiť od 14.00 hod. až do noci pre východné Slovensko a Vysoké Tatry.

„V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali hasiči už 224-krát. Silný vietor od rána zamestnáva hasičov takmer na celom Slovensku. Počet výjazdov stúpol najmä v Trnavskom a Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 68 a 67-krát. Príslušníci v Nitrianskom kraji doposiaľ pomáhali 37-krát, v Banskobystrickom 25-krát, v Trenčianskom 17-krát, v Žilinskom 7-krát a v Prešovskom kraji 3-krát. Zasahujúci hasiči sú najčastejšie privolávaní k popadaným stromom, uvoľneným strešným krytinám a zatopeným priestorom,“ uviedlo Prezídium hasičského a záchranného zboru na svojej facebookovej stránke.

Zdroj: cas.sk

Zdroj: cas.sk

Zdroj: cas.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku