13.08.2022, meniny má
28. júla 2022

V Múzeu holokaustu v Seredi sa uskutoční vernisáž výstavy Prenasledovanie Rómov počas holokaustu

V Múzeu holokaustu v Seredi sa uskutoční vernisáž výstavy Prenasledovanie Rómov počas holokaustu
Zdroje: upn.gov.sk/Múzeum holokaustu v Seredi
reklama

Best regards v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity všetkých srdečne pozývajú na vernisáž výstavy Prenasledovanie Rómov počas holokaustu s hudobným doprovodom Sendreiovcov.

Podujatie sa uskutoční pri príležitosti Pamätného dňa rómskeho holokaustu (2. august) v priestoroch SNM – MŽK – Múzea holokaustu v Seredi dňa 1. augusta 2022 so začiatkom o 17.00 hod. Účasť je potrebné potvrdiť na e-mailovej adrese event.sered@snm.sk alebo na tel. čísle +421 31 245 11 06.

Výstava Prenasledovanie Rómov počas holokaustu

Výstava je zameraná na perzekučné opatrenia slovenského štátu namierené proti Rómom v rokoch 1939 až 1945. Venuje sa tiež nacistickej rasovej politike a genocíde rómskych komunít, ktorá vyvrcholila likvidáciou rómskeho rodinného tábora v koncentračnom a vyhladzovacom tábore Auschwitz – Birkenau.

„Výstava reflektuje konkrétne kroky, ktoré uskutočnil Slovenský štát v oblasti protirómskej politiky. Od zavádzania pracovnej povinnosti, reštrikcií v každodennom živote cez propagandu namierenú proti Rómom až po represálie po vypuknutí Slovenského národného povstania,“ priblížil autor výstavy Matej Beránek.

reklama

Ako doplnil Martin Korčok, vedúci Múzea holokaustu v Seredi, zanedbávanie genocídy Rómov počas holokaustu prispelo k predsudkom a diskriminácii, čo mnohé rómske komunity zažívajú dodnes.

Zdroj: Múzeum holokaustu v Seredi

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Múzeum holokaustu v Seredi
Zdieľať na Facebooku