18.10.2021, meniny má
26. augusta 2021

V neďalekej obci Gáň vyrastá hudobný talent. Zoja Bedecsová ohromuje ľudí svojou vášňou pre hru na bicie

V neďalekej obci Gáň vyrastá hudobný talent. Zoja Bedecsová ohromuje ľudí svojou vášňou pre hru na bicie
Zdroj: RTV Krea
reklama

Hudobné nadanie nie je len jedným z talentov, ktorým naše dieťa môže disponovať. Muzikálna inteligencia zohráva obrovskú úlohu v celkovej inteligencii človeka. V prvom rade je potrebné vedieť, že samotné nadanie nezávisí od sociálnych, ekonomických alebo geografických podmienok. Podstatné je ho rozpoznať, podporovať a rozvíjať.

Zoja Bedecsová má iba 8 rokov a ohromuje ľudí svojou vášňou pre hru na bicie. Pri pohľade na rozkošné dievčatko, ktoré s obrovským nasadením a vášňou hrá pieseň Highway to hell od AC/DC mnohým padne sánka. Informácie uviedla RTV Krea.

Rodičia sú na ňu hrdí

Zojka už ako 6-ročná prekvapila svojich rodičov, keď si na Vianoce namiesto hračiek želala súpravu bicích. Svojou usilovnosťou a talentom všetkých presvedčila, že neišlo iba o detský rozmar.

„Proste som uvidela v telke, že tam nejaké dievča začalo bubnovať a proste som aj ja potom chcela. Mama mi najprv povedala, Zojka, to fakt myslíš vážne?“ uviedla v rozhovore pre RTV Krea Zoja Bedecsová.

Zojkin otec Štefan Bedecs dodáva: „Trvalo jej to vyše pol roka a po pol roku sme jej už museli kúpiť tie bubny a výsledok je taký, že som na ňu hrdý.“

„Už sa teším na každý jej domáci tréning, lebo ja vidím, že keď si ona sadne za tie bicie, chytí paličky, z nej to tak ide a potom som šťastná,“ dodáva Zojkina mama Melinda Bedecsová.

Rozvíja svoj talent

8-ročná Zojka trénuje niekoľko hodín každý deň v týždni vrátane víkendov pod vedením Karola Daniša, ktorý už vychoval niekoľko úspešných hudobníkov.

Malá bubeníčka už má za sebou aj niekoľko vystúpení. Využila príležitosť a ponuku zahrať si s kapelou Panama či s klubom 84„Zatiaľ iba 3-krát som vystupovala a bolo to super. Moja najobľúbenejšia skladba je Somebody to love od skupiny Queen.“ Okrem kapely Queen hrá Zojka aj piesne od AC/DC, Maroon 5 alebo Bruna Marsa.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea
Zdieľať na Facebooku