06.08.2020, meniny má
reklama
26. novembra 2019

V neďalekej Trnave čoskoro začínajú adventné podujatia. Čo všetko by si Seredčania nemali nechať ujsť?

V neďalekej Trnave čoskoro začínajú adventné podujatia. Čo všetko by si Seredčania nemali nechať ujsť?
Zdroje: lexikon.sk / agenturahector.sk
reklama

Advent v Trnave sa koná už niekoľko rokov a prináša vám jedny z najkrajších trhov a podujatí na okolí. Mnohí Seredčania pravidelne navštevujú Trnavu a my vám odporúčame predovšetkým krásne osvetlené centrum mesta. Ak vám tento rok chýba vianočná nálada, toto je miesto, kde ju určite načerpáte.

Adventné trhy

Trhy sa začínajú už 29. novembra 2019 na Trojičnom námestí a trvať budú do 22. decembra 2019. Oficiálnym začiatkom bude rozsvietenie vianočného stromčeka o 18.00 hod. a koncert skupiny Fragile. Na trhoch vás čakajú vianočné koledy, vysvietené ulice, výrobky šikovných remeselníkov, vôňa domácich špecialít, vianočný punč, varené víno či medovina. Od 7. decembra sa milovníci klasickej hudby môžu tešiť na tradičné Adventné koncerty v Kostole sv. Jakuba.

zdroj: slovakia.travel

Stredoveké adventné trhy

Stredoveké adventné trhy sú ďalšou trnavskou tradíciou, ktorú musíte zažiť na vlastnej koži. Jedinečnú atmosféru v mrazivom počasí vytvárajú rozprávkové piesne a koledy, pričom námestie osvetľujú iba ohne. Vychutnať si môžete vianočné oblátky z ohňa, šalviové víno či zvláštne korenený punč. Odfotiť sa môžete pri historických saniach alebo slamenom Betleheme. Nad námestím sa týči vianočný orloj, ktorý je živým adventným kalendárom. Tieto jedinečné vianočné trhy sa budú konať 13. – 15. decembra 2019 na Mikulášskom námestí pri Bazilike sv. Mikuláša.

zdroj: agenturahector.sk

zdroj: agenturahector.sk

zdroj: agenturahector.sk

Mikuláš v Trnave

Vo štvrtok 5. decembra 2019 príde do Trnavy na námestie Mikuláš. Spolu s ním prídu aj anjeli, čerti a mikulášsky záprah. Program sa začne na Námestí svätého Mikuláša o 17.30 hod. rozsvietením Mikulášskeho námestia. V rámci programu tu vystúpi aj detský spevácky zbor z Tulipánu. Potom sa Mikuláš presunie na Trojičné námestie, kde sa o program pre deti postará Spievankovo.

zdroj: advent.trnava.sk

Klzisko uprostred pešej zóny

Už niekoľko rokov je trnavskou tradíciou aj syntetické klzisko uprostred pešej zóny. Súčasťou klziska je aj šatňa a bufet s občerstvením. Ak nemáte vlastné korčule, jednoducho si ich na klzisku požičiate, pričom cena za požičanie jedného páru je 2 eurá. Klzisko je otvorené každý deň od 25. novembra do 7. januára 2019 od 10.00 do 20.00 hod. Jednorazový vstup je 0,50 eur.

zdroj: advent.trnava.sk

Prehliadky Mestskej veže

Najlepšiu perspektívu na krásne vianočné mesto nadobudnete iba z Mestskej veže. Vežou vás prevedie sprievodca v historickom kostýme iba pri svetle lampášov. Tešiť sa môžete aj na unikátne legendy a príbehy o jej histórii. Dozvedieť sa môžete aj niečo o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov. Tieto špeciálne prehliadky by sa mali konať 1., 5., 8., 12.,15. a 19. decembra 2019 o 17.00 a 19.00 hod. 

zdroj: advent.trnava.sk

Adventné prehliadky mesta

Okrem Mestskej veže sa môžete dozvedieť niečo unikátne aj o samotnej Trnave. Prehliadky mesta sa budú konať každú adventnú sobotu o 16.00 hod. Sprievodca vám porozpráva o pokladoch a zaujímavostiach, ktoré mesto ukrýva. Pri objavovaní Trnavy sa nebudete nudiť ani vy, ani vaše deti. Každá prehliadka sa začne na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou, kde na vás bude čakať sprievodca v dobovom kostýme.

zdroj: lexikon.sk

Do Vianoc zostáva už iba menej než mesiac. Prídite si preto vychutnať jedinečnú vianočnú atmosféru Trnavy, ktorá predvianočné obdobie poníma naozaj veľkolepo.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnava.dnes24.sk, advent.trnava.sk, agenturahector.sk
Zdieľať na Facebooku