05.12.2021, meniny má
13. novembra 2021

V Dolnej Strede pri požiari v skorých ranných hodinách zahynulo 12 psov. Ďalšie zvieratá dokázali hasiči zachrániť vďaka rýchlemu zásahu

V Dolnej Strede pri požiari v skorých ranných hodinách zahynulo 12 psov. Ďalšie zvieratá dokázali hasiči zachrániť vďaka rýchlemu zásahu
Zdroj: Ilustračný obrázok Pixabay.com / dolnastreda.sk
reklama

V piatok 12. novembra 2021 v skorých ranných hodinách zasahovali hasiči pri požiari stavby v obci Dolná Streda, kedy bol na tiesňovú linku prijatý hovor o požiari jednoduchej stavby.

Na základe vykonaného zásahu záchranári na mieste zistili , že sa v horiacom priestore nachádza 34 psov, ktorí boli súčasťou registrovaného chovu. Pri požiari bohužiaľ 12 psov zahynulo. Informácie zverejnilo minv.sk.

„Samostatná stavba bola tvorená niekoľkými miestnosťami, pričom v jednej z nich vznikol požiar. Na jeho lokalizáciu a likvidáciu hasiči použili jeden vysokotlakový prúd a jeden prúd C,“ uviedla Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Požiar stavby spôsobil značné poškodenia strechy, pričom strešná krytina bola prepadnutá na podlahe stavby. Počas celého zásahu príslušníci zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch.

„Pri udalosti prišlo k usmrteniu 12 psov, pričom škody sa vyšplhali až do výšky 7 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v súčasnosti v štádiu vyšetrovania. Pri udalosti zasahovali hasičské jednotky zo Serede a Galanty,“ doplnila informácie Lena Košťálová.

Pri požiari stavby zahynulo 12 psov

Zdroj: HaZZ v Trnave

Zdroj: HaZZ v Trnave

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: minv.sk, info.sk, cas.sk
Zdieľať na Facebooku