21.10.2021, meniny má
30. septembra 2021

V obci Šintava došlo k zrážke osobného auta s konským záprahom. Ošetrené muselo byť aj zranené zviera

V obci Šintava došlo k zrážke osobného auta s konským záprahom. Ošetrené muselo byť aj zranené zviera
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

V Šintave, neďaleko vjazdu na most smerom do Serede, došlo v stredu 29. septembra 2021 vo večerných hodinách k naozaj neobvyklej dopravnej nehode. Osobné auto sa zrazilo so zaparkovaným konským povozom, ktorý si 41-ročná vodička Seat Leonu pri jazde nevšimla. Následkom nehody bolo potrebné ošetrenie zraneného koňa, ako aj okoloidúcej chodkyne.

Škoda bola vyčíslená na tisícky eur

Podľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave spôsobil náraz posunutie záprahového vozu na chodník, kde zranil 43-ročnú ženu, ktorá po ňom práve prechádzala. Záchranári ju odviezli do nemocnice, kde jej bolo ošetrené zranenie hlavy a ruky. Podľa predbežných informácií by nemalo ísť o vážne zranenia.

Ošetrený musel byť aj zranený kôň, ku ktorému musel pohonič a zároveň jeho vlastník privolať veterinára. Predbežne je škoda na aute vyčíslená na sumu 3 500 eur a poškodenie záprahu na 1 000 eur.

Všetci účastníci nehody prešli aj dychovými skúškami na alkohol, ktorých výsledok bol u všetkých negatívny.

„Presné príčiny nehody a miera zavinenia sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. Polícia upozorňuje, aby vodiči zvýšili, najmä za zníženej viditeľnosti, opatrnosť a za volantom sa na jazdu plne sústredili,“ uzavrela krajská polícia.

Na miesto bolo potrebné privolať aj znalca z odboru cestná doprava a hasičov, ktorí zabezpečili protipožiarne opatrenia na vozidle.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj, mytrnava.sme.sk
Zdieľať na Facebooku