20.06.2021, meniny má
7. júna 2021

V rieke Váh pri Šúrovciach sa údajne utopil chlapec. Prebieha intenzívna pátracia akcia

V rieke Váh pri Šúrovciach sa údajne utopil chlapec. Prebieha intenzívna pátracia akcia
Zdroj: mapio.net/pozary.cz
reklama
Polícia SR dnes prijala z linky 112 oznámenie o topiacom sa chlapcovi v rieke Váh, bližšie v časti Varov Šúr neďaleko Šúroviec.

Policajti spolu s ostatnými záchrannými zložkami práve pátrajú pri brehoch Váhu a 13-ročného chlapca všetci intenzívne hľadajú.

Podľa hovorkyne KR PZ v Trnave Márie Linkešovej sa v čase udalosti na mieste nachádzalo asi osem detí. Bližšie informácie poskytne Polícia SR neskôr, po ukončení pátracích prác.

Pátranie bude pokračovať aj v utorok

Záchranné práce museli byť v pondelok vo večerných hodinách prerušené pre tmu a silný tok rieky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová pre TASR.

„Na miesto boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a šiestimi kusmi techniky. Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku až po Sereď. Prehľadávanie prebiehalo aj z vodnej hladiny v neoprénových oblekoch a taktiež aj z brehu rieky prostredníctvom hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru obce Šúrovce a hasičskej štvorkolky. K udalosti dorazil aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby a taktiež technika občianskeho združenia Rescue Malé Karpaty,” doplnila Košťálová.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj, tasr.sk
Zdieľať na Facebooku