17.05.2021, meniny má
4. mája 2021

V Seredi dnes skoro ráno prebiehala ďalšia časť protidrogovej akcie Venal. Vykonaných bolo až 15 domových prehliadok

V Seredi dnes skoro ráno prebiehala ďalšia časť protidrogovej akcie Venal. Vykonaných bolo až 15 domových prehliadok
Zdroj: IG kristinakovesova
reklama
V auguste minulého roku začali prebiehať na Slovensku obrovské protidrogové akcie s krycím názvom Venal. Tieto najrozsiahlejšie akcie v našom štáte neskôr pokračovali aj v novembri. Všetky tieto naozaj rozsiahle protidrogové akcie sa týkali priamo aj nášho mesta. Informovala vtedy o nich Polícia Slovenskej republiky na svojich oficiálnych sociálnych sieťach. Dnes v noci bolo v našom meste vykonaných ďalších 15 domových prehliadok.

Séria akcií Venal začala už v auguste

V auguste zadržali sedem osôb. Vyšetrovateľ však obvinil celkom 14 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Obvinenie padlo aj z obzvlášť závažného drogového zločinu spáchaného závažnejším spôsobom konania, a to po dlhší čas ako zločinecká skupina.

Podľa informácií, ktoré v novembri priamo z miesta razie priniesla reportérka Televízie Markíza Kristína Kövešová, malo byť zadržaných až 9 osôb, medzi ktorými mal byť aj jeden advokát. Elitný útvar NAKA tak v Seredi od minulého roka zasahoval už niekoľkokrát a aj v tomto prípade išlo o akciu s názvom Venal. Novembrová akcia mala byť vtedy piatou akciou zo série Venal, ktorá mala k tomu dňu už 56 obvinených.

Pokračovali aj dnes

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry dnes od skorých ranných hodín zasahovali v Seredi, ako aj v iných častiach Slovenska. Išlo o akciu s krycím názvom „VENAL 6“.

Vyšetrovateľ obvinil spolu 16 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

O tejto protidrogovej akcii však informovala už v ranných hodinách aj reportérka Televízie Markíza Kristína Kövešová na svojom Instagrame, kde nájdete sériu „storiek“ zo zásahu NAKA.

zdroj: IG kristinakovesova

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: IG kristinakovesova, FB Polícia Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku