21.10.2021, meniny má
22. septembra 2021

V Seredi sa konal 7. ročník obľúbeného Behu nádeje. Tento rok sa doňho zapojilo viac ako 160 bežcov a vyzbierala sa krásna suma

V Seredi sa konal 7. ročník obľúbeného Behu nádeje. Tento rok sa doňho zapojilo viac ako 160 bežcov a vyzbierala sa krásna suma
Zdroj: Marián Bartoš
reklama

Prvý ročník tejto ušľachtilej akcie sa konal už v roku 2014. Odvtedy prebiehal Beh nádeje každý rok, avšak počas minuloročnej pandemickej vlny bola prestávka. Účastníci teda bežali po dvojročnej pauze.

Beh nádeje organizuje Občianske združenie Pomocníček a táto charitatívna akcia slúži na pomoc chorým a hendikepovaným deťom. Ak sa chcete o Behu nádeje dozvedieť niečo viac, môžete si prečítať aj naše staršie články, ktoré nájdete na webe.

Hlavná myšlienka bola ako každý rok, samozrejme, pomôcť deťom so špeciálnymi potrebami a takisto pomôcť aj ich rodinám. Každý, kto sa zúčastnil Behu nádeje, prispel zaplatením štartovného na plnenie cieľov občianskeho združenia POMOCNÍČEK. Aj vďaka tejto pomoci už funguje Denné Centrum POMOCNÍČEK, ktoré denne pomáha rodinám s deťmi, ktoré potrebujú špeciálnu pomoc.

Beh v číslach

Celkovo sa na tohtoročný Beh nádeje zaregistrovalo 206 bežcov, reálne ho odbehlo 161 bežcov. Detského behu sa zúčastnilo až 53 detí. Výťažok činil 2 182 eur. Peniaze budú použité na úhradu terapií klientov centier a prípadné potreby centier.

„Čo sa týka našich dojmov, tak musíme povedať, že po dvojročnej prestávke sme boli milo prekvapení účasťou bežcov, spokojnosťou bežcov ako aj celkovým priebehom. Prialo nám aj počasie a asi po prvýkrát v histórii behu sa obsadili prvé tri miesta v úplne všetkých kategóriách, ktorých máme neúrekom. Obrovská vďaka patrí našim sponzorom a dobrovoľníkom. Bolo ich skutočne veľa,“ vyjadrilo sa pre naše médium Denné centrum Pomocníček.

Zároveň Pomocníček ešte ďakuje veľkému množstvu ľudí, ktorí priložili pomocnú ruku:

Peter Mano Tomič – najlepší moderátor, Jany Landl – charizmatický motivátor a tréner, Tomáš Drábik – záchranár, Papinky – Paulínka, ktorá napiekla a predávala svoje dobroty a zárobok nám darovala – 173 eur, Sonic light and sound – zvukár, Marián Bartoš – fotograf, Šašo Bašo – super zabávač, Lenka Krišková, Macka Báťová, Miška Chmelárová, Miška Ďurišová – dievčatá na registrácii, Maroš Karas – vytýčenie a vyčistenie trasy, Tomáš Ďuriš, Maroš Šišo, Rudolf Miškolci st., Matej Miškolci, Viki Forgáčová, rodina Antalová, tri šikovné skautky – zabezpečenie trasy.

Trnavský dvor – výborný gulášik, mesto Sereď – dotácia na organizáciu podujatia, Lukystav, s.r.o. – sponzorský dar na organizáciu podujatia, LIDL – štartovné balíčky, Hubert – výhry pre detských víťazov, Seredsity, Seredské Novinky, Billboardovo – mediálna podpora, Cyklistický klub AB Sereď – Tibor Nešťák – doprovod bežcov a cyklistov, AB Sereď – zapožičanie štartovnej brány a víťazných schodíkov, mestská polícia – bezpečnosť trasy, Camping Sereď –poskytnutie zázemia pre miesto diania,“ napísali v statuse na FB.

Výsledky tohto ročníka

 

zdroj: Pomocníček OZ

zdroj: Pomocníček OZ

Všetky fotografie vytvoril Marián Bartoš.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

 

Zdroje: Pomocníček OZ, mynitra.sme.sk
Zdieľať na Facebooku