31.05.2020, meniny má
24. februára 2020

V Seredi sa uskutoční 15. ročník medzinárodných cyklistických pretekov. Zaregistrovať sa môžete aj vy

V Seredi sa uskutoční 15. ročník medzinárodných cyklistických pretekov. Zaregistrovať sa môžete aj vy
Zdroj: ŠK Cyklotour Sereď
reklama

Cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď v spolupráci s mestom Sereď pracujú na príprave ďalšieho, v poradí už 15. ročníka DHL Sereďmaratónu. Okrem hlavných pretekov sa uskutoční aj 6. ročník detských pretekov. A hoci je do pretekov ešte ďaleko, podujatie tohto typu sa musí pripravovať v omnoho väčšom predstihu ako iné akcie.

Prípravy na jedny z najväčších cestných pretekov sa teda závratne blížia a s nimi uzrel svetlo sveta aj nový responzívny web pretekov. Prináša mnohé vylepšenia a prehľadné informácie o hlavných aj detských pretekoch, mapách a registrácii. Organizátor už zároveň spustil aj registráciu a prví zaregistrovaní získajú do konca februára zľavu 40 %.

15. ročník medzinárodných cyklistických pretekov

Termín je naplánovaný a prerokovaný so Slovenským zväzom cyklistiky na 24. mája 2020. Organizátor dostal prísľub aj od iných organizátorov podujatí, že v danom termíne nebudú plánovať svoje preteky, čo by mohlo prilákať na štart ešte viac pretekárov. Rovnako má pozitívny vplyv zaradenie pretekov do kalendára medzinárodnej cyklistickej únie UCI aj v tomto roku.

„Samozrejme, záleží, čo od prípravy očakávate, ako chcete, aby sa cítili pretekári, návštevníci, vyzeralo celé zázemie a podobne. Podľa týchto kritérií sa pripravuje celé podujatie. My sa snažíme veci robiť čo najlepšie, zlepšovať sa v každej oblasti a priniesť niečo nové,“ priblížil prípravy riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

seredmaraton.sk

Novinky cykloklubu v roku 2020

Ako v každom ročníku aj v tomto je pripravených zopár „zlepšovákov“ a noviniek. „Konkrétne novinky budeme postupne prezentovať na našom Facebooku a novej webovej stránke. Tie, ktoré sme pripravili pre pretekárov v 14. ročníku by sme radi nechali, keďže sa im dostalo pozitívnej odozvy,“ priblížil Lukáš Riha.

V minulom ročníku to boli novinky ako cyklistická fľaša vyrobená v Holandsku na mieru v dizajne pretekov, rozšírenie ponuky obedov pre cyklistov, zavedenie neutrálneho mechanického vozidla v pelotóne, separácia odpadu na námestí či edukačné hry a súťaže pre deti. Súčasťou tohtoročných vylepšení je aj nová webová stránka. 

Nová prehľadná stránka

Medzinárodné cyklistické preteky DHL Sereďmaratón spustili ostrú prevádzku novej internetovej stránky www.seredmaraton.sk. Web je zostavený podľa dizajnu pretekov, prináša mnohé vylepšenia, je responzívny, prehľadný a okrem slovenského jazyka je k dispozícii aj nemecký a anglický jazyk. Nový web prináša niekoľko vylepšení, jednoduchšiu orientáciu, štandardizované a pohodlnejšie vyhľadávanie.

seredmaraton.sk

Najväčšiu časť používateľov webu tvoria ľudia vo veku od 25 do 45 rokov, takže bolo nevyhnutné prispôsobiť jeho užívateľské rozhranie novým požiadavkám trhu. „V súčasnosti 65 % návštevníkov pristupuje na stránku z mobilných zariadení. V tomto smere bolo potrebné prispôsobiť sa požiadavkám užívateľov a zmeniť jeho rozhranie pre všetky typy zariadení,“ informoval riaditeľ pretekov Lukáš Riha.

„So spustením nového webu sme spustili aj registráciu na 15. ročník medzinárodných pretekov DHL Sereďmaratón. Pretekári sa môžu registrovať online za zvýhodnenú sumu 17 eur, ktorá platí do konca mesiaca. Registráciou v týchto dňoch môžu pretekári ušetriť až 40 %. Začiatkom nasledujúcich mesiacov sa bude suma štartovného poplatku zvyšovať na 20 eur, 23 eur a 26 eur. V deň pretekov bude cena štartovného 28 eur,“ informovala Barbora Javorová, koordinátorka registrácie.

Okrem webovej stránky sa naplno pracuje aj na ďalších prípravách. „Momentálne pracujeme na nových službách pre cyklistov, servise pre cyklistov pred aj po pretekoch či na oddychovej zóne,“ doplnil koordinátor služieb a VIP Vladimír Borkovič.

Všetky novinky a vylepšenia bude organizátor postupne predstavovať na novej webovej stránke a facebookovej stránke

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: ŠK Cyklotour Sereď
Zdieľať na Facebooku