15.08.2020, meniny má
reklama
2. júla 2020

V Seredi sa uskutoční unikátny workshop Flóra a florálne motívy s akademickou maliarkou Jarmilou Veľkou

V Seredi sa uskutoční unikátny workshop Flóra a florálne motívy s akademickou maliarkou Jarmilou Veľkou
Zdroj: navstevnik.topolcany.sk/predajobrazov.sk
reklama

Umenie je dôležitou súčasťou nášho a pre niekoho dokonca každodenného života. Pomáha nám skvalitňovať život a prostredie, v ktorom žijeme, a prináša nám určité posolstvá a vízie. Na otázku, čo je to umenie, však nepoznáme jedinú jednoznačnú a všeobecne platnú definíciu. Nie je známe, či je vôbec možné sformulovať definíciu umenia. Príďte si však vyskúšať umenie na workshop, a to na vlastnej koži už tento týždeň.

Forma nezameniteľnej komunikácie

Umenie je príliš živý proces, je v neustálom progrese a svojím spôsobom sa vyvíja podľa danosti a charakteru doby. Najčastejšie sa umelci o umení vyjadria v štýle, že umenie je komunikácia. Alebo že umenie je špecifická forma či umelecká forma komunikácie. V niečom majú pravdu. Zásadnou úlohou a poslaním umenia je nadviazať kontakt s ľuďmi a nadviazať komunikáciu s nimi tak, aby boli aktívni. Aby skúmali podstatu a posolstvo, aké sa snaží umenie sprostredkovať.

Jedinečný workshop v Seredi

Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi srdečne pozýva záujemcov o maľovanie na výtvarný workshop pod názvom Flóra a florálne motívy. Toto skvelé podujatie sa uskutoční v piatok, t. j. už zajtra 3. júla 2020 o 9.00 hod. a v sobotu 4. júla 2020 o 15.00 hod. 

Flóra prírody uchvacovala svojimi farbami a krásou mnohé generácie vedcov či umelcov v minulosti. Dokáže potešiť každého človeka aj v súčasnosti, hoci len pohľad na kvety, zeleninu či prírodné zátišie. Táto krása a farby sa dajú zachytiť aj na obraze.

Viesť bude akademická maliarka Jarmila Veľká

Školu maľovania akrylovými a olejovými farbami v Mestskom múzeu v Seredi bude viesť akademická maliarka Jarmila Veľká. V rokoch 1971 – 1976 študovala na Akadémii krásnych umení v Krakove v ateliéri profesora Wlodzimierza Buczka komornú maľbu. V ateliéri prof. Janiny Krauppe-Świderskej vyštudovala monumentálnu maľbu. Venuje sa maľbe a ilustráciám pre deti. Diela tejto maliarky možno nájsť vo viacerých umeleckých zbierkach.

Záujemcovia o workshop sa môžu záväzne prihlásiť na tel. č. 0950 894 373 alebo emaili: muzeum@sered.sk.

Čerešne

Jarmila Veľká: Čerešne. Zdroj: galeriadielo.sk

Jarmila Veľká: Jeseň. Zdroj: predajobrazov.sk

Jarmila Veľká: Uprený pohľad. Zdroj: predajobrazov.sk

Jarmila Veľká: Hrozno, slivky, broskyne…II. Zdroj: predajobrazov.sk

Podporte podujatie zdieľaním.

Zdroje: vedanadosah.cvtisr.sk, galleryslovakia.sk
Zdieľať na Facebooku