31.05.2023, meniny má
30. mája 2022

V Seredi sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v basketbale. Stretnú sa tak najlepší z najlepších, medzi nimi aj náš BK Lokomotíva Sereď

V Seredi sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v basketbale. Stretnú sa tak najlepší z najlepších, medzi nimi aj náš BK Lokomotíva Sereď
Zdroj: BK Lokomotíva Sereď
reklama

Majstrovstvá Slovenska sú vždy oslavou basketbalu, pretože sa na nich stretávajú tí najlepší z najlepších. Pri mládeži sa však viac ako výsledok cení, spôsob, prevedenie a úroveň basketbalových zručností a schopností, ako aj správanie sa mladých talentov na ihrisku či mimo neho.

Tento rok sa Majstrovstvá Slovenska v basketbale uskutočnia v našej Seredi.

V Seredi sa odohrali aj kvalifikačné turnaje

Sezónu 2021/2022 v najvyššej súťaži starších žiakov U15 odohralo 14 družstiev. Družstvá boli v základnej časti rozdelené do dvoch skupín – Západ (8 družstiev) a Východ (6 družstiev). Dva kvalifikačné turnaje v jednotlivých skupinách, systémom každý s každým, mali určiť spolu najlepšiu osmičku družstiev, ktoré sa výrazným spôsobom priblížia k tohtoročným majstrovstvám Slovenska.

Práve v Seredi sa odohrali oba kvalifikačné turnaje skupiny Západ a, samozrejme, na nich nesmeli chýbať ani naši mladí basketbalisti. Hráči Lokomotívy, obhajcovia titulu z ostatných majstrovstiev Slovenska, ktoré sa odohrali v lete 2020 v Košiciach, odohrali na domácej palubovke 7 zápasov, z ktorých až 5 dokázali dotiahnuť do víťazného konca, čoho výsledkom bolo 3. miesto v tabuľke a postup do skupiny GOLD zo skupiny Západ.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Za športom aj napriek koronavírusu

Od októbra 2021 sa tak naši hráči stretávali v súbojoch s najlepšími družstvami Slovenska. Nechýbala im ani medzinárodná konfrontácia, keď napriek nie vždy priaznivej pandemickej situácii dokázali vycestovať na dva turnaje CEYBL (Central European Youth Basketball League) do Poľska a Českej republiky.

V družstve sa počas tohtoročnej sezóny striedali lepšie aj horšie chvíle, no napriek tomu si naši mladíci dokázali zabezpečiť priamy postup na majstrovstvá Slovenska.

Basketbalisti sú právom hrdí

Cítime nesmiernu radosť a zároveň veľký záväzok v tom, že práve naše mesto Sereď bude v čase od 3. do 5. júna 2022 hostiť v Športovej hale Sokolovňa to najlepšie spod deravých košov na Slovensku v tejto vekovej kategórii. Hlavnými favoritmi na zisk tohtoročného majstrovského titulu sú jednoznačne družstvá Interu Bratislava a MŠK BK Žiar nad Hronom.

Za nimi nasleduje štvorica úplne vyrovnaných tímov, ktoré si to pravdepodobne medzi sebou rozdajú v boji o tretie miesto (MBA Prievidza, B.S.C Bratislava, RIM Basket Košice a naša BK Lokomotíva Sereď). Prekvapiť však môže aj Žilina či chlapci z Michaloviec.

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zloženie nášho družstva

Táto veková kategória (chlapci ročník narodenia 2007) už ŠH Sokolovňa veľmi dobre pozná, nakoľko v minulom roku počas „kovidovej prestávky“ práve v Seredi prebiehali prvé výberové reprezentačné zrazy pod vedením hlavného trénera reprezentácie a zároveň hlavného trénera U15 domácich Jozefa Ištoka.

Družstvo BK Lokomotíva Sereď nastúpi na tohtoročné majstrovstvá Slovenska v zložení: Adrián Écsi, Matej Jozef Harčár, Tomáš Hatnančík, Patrik Hrdlovič, Ján Hrubý, Šimon Jančich, Tomáš Kiss, Andrej Majerník, Michal Mikuš, Ján Mizerík, Jakub Urbánek, Jakub Vlkovič, Adam Vranka, Michal Vranovič a Matúš Zlocha.

Hlavným trénerom je Jozef Ištok, vedúca družstva je Marianna Grillová. Asistenti trénera sú Miloš Procházka, Martin Bosý a Matej Grill.

Držíme našim basketbalistom palce!

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku