18.10.2021, meniny má
20. septembra 2021

V Seredi vyrastá nový športový talent. Lilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe

V Seredi vyrastá nový športový talent. Lilien Štefániková zo Serede je víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe
Zdroj: seredskenovinky.sk
reklama

Napriek tomu, že COVID-19 poriadne zatriasol aj so športom, v neďalekom Hlohovci sa podarilo podať pomocnú ruku ďalšiemu športu v meste. Popri tradičných športoch (hádzanej a futbale) tu našiel svoje zázemie menej rozšírený, ale predsa olympijský šport, ktorý si získava priazeň aj v našich končinách.

Lilien Štefániková zo Serede podala vynikajúci výkon a stala sa víťazkou Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe. Informáciu priniesla Iveta Tóthová pre seredskenovinky.sk.

Od koní k lukostreľbe

Lukostreľbe sa Lilien venuje iba dva roky, no doma má už niekoľko medailí. A ako to už býva, k tomuto druhu športu sa dostala doslova náhodne. Veľkou záľubou Lilien boli kone, ale kvôli úrazu sa musela s touto záľubou rozlúčiť. Jedného dňa si náhodne vyskúšala streľbu z luku a zapáčilo sa jej to.

V tom čase tréner Jozef Lelovič zakladal nový lukostrelecký klub v Hlohovci a bolo rozhodnuté. Lilien si tento šport obľúbila „na prvý pohľad“. Nerobilo jej preto problém dochádzať na tréningy až do Hlohovca, keďže v Seredi takýto športový klub nie je založený.

Slovenský pohár v terčovej lukostreľbe

V nedeľu 19. septembra 2021 sa vo Viničnom uskutočnilo 4. kolo Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe. LK Sporta Hlohovec v tejto súťaži zastrešilo až sedem strelcov. Po súčte bodov zo všetkých štyroch kôl sa v kategórii strelcov do 14 rokov v celkovom poradí umiestnila na prvom mieste Lilien Štefaniková zo Serede. Ide doposiaľ o jej najväčší úspech, ale rozhodne nie jediný.
Predchádzajúce kolá majstrovstiev sa konali v Žiline, Liptovskom Mikuláši a v Kežmarku.  Lukostrelecký klub SPORTAcademy Hlohovec sa právom môže pýšiť úspechmi svojich reprezentantov, pretože v každom z kôl dosahovali športovci hlohoveckého klubu výborné výsledky.
„Minulý rok prišli prvé úspechy, potom nás stopla korona a nemohli sme trénovať. Túto jar sme teda začínali znova s tréningami a dúfame, že to situácia dovolí a budeme môcť pokračovať aj v zime. V SPORTAcademy Hlohovec mám výborné podmienky aj kolektív. Tréner Lelovič je prísny, ale bez toho by som nedosiahla také úspechy, aké mám dnes,“ uvádza Lilien.

Z nadšenia túžba

Na začiatku stál tréner Jozef Lelovič, ktorý urobil všetko potrebné pre to, aby sa lukostrelci Sporty rozbehli. Teraz sa do športovania a do poctivého trénovania pustili aj prvé lukostrelecké deti. A keďže už na začiatku prišli aj prvé úspechy, ostáva veriť, že sa pridajú ďalšie deti a mládež a že z nadšenia sa časom stane vášeň a nielen to. Bodaj by tento „malý“ šport priniesol mestu Hlohovec dobré meno a ďalšie úspechy.

Lilien teraz strieľa v kategórii dievčatá do 14 rokov na 50 metrov a od budúceho roka postupuje medzi kadetky, kde bude strieľať na 60 metrov. Už teraz má na svojom konte niekoľko víťazstiev a ďalšie ju rozhodne ešte čakajú. Blahoželáme a želáme veľa ďalších športových úspechov!

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, FB LK Sporta Hlohovec
Zdieľať na Facebooku