21.05.2024, meniny má
5. marca 2023

V Seredi vyrastie nová unikátna materská škola. Alfa Škôlka sľubuje rodinnú atmosféru, individuálny prístup a podporu jedinečnosti dieťaťa

V Seredi vyrastie nová unikátna materská škola. Alfa Škôlka sľubuje rodinnú atmosféru, individuálny prístup a podporu jedinečnosti dieťaťa
Zdroj: Alfa Škôlka

Prvé roky v živote dieťaťa patria medzi tie najdôležitejšie. Ako tvrdí psychológ Marek Herman, dieťa už nikdy nebude také citlivé, vnímavé, otvorené a zraniteľné ako v období do 6 rokov. Z tohto dôvodu treba veľmi citlivo pristupovať aj k otázke výberu materskej školy, ktorá bude prvým intenzívnym miestom stretu dieťa s reálnym svetom. Pre mnohých rodičov je výber materskej školy jedným z najťažších rozhodnutí. 

Vybrať škôlku, ktorá podporí dieťa v jeho zdravom vývoji v príjemnom a láskavom  prostredí s kvalitnými učiteľmi, je azda prianím všetkých rodičov. V roku 2024 budú mať Seredčania ako prví na Slovensku možnosť prihlásiť svoje ratolesti do zariadení Alfa Škôlky, ktorá prináša holistický koncept prístupu k dieťatu. 

V novovybudovanej obytnej zóne Prúdy Sereď plánuje spoločnosť Alfa Škôlka otvoriť brány svojej pilotnej prevádzky.  Obyvateľom mesta Sereď a blízkeho okolia chce tak umožniť rozvoj ich detí v podnetnom prostredí a s modernými prístupmi pod vedením kvalitných učiteľov.

Zdroj: Alfa Škôlka

reklama

V Alfa Škôlke veria, že vysoká úroveň vzdelania od ranného veku dieťaťa je najlepšou investíciou nielen pre samotné dieťa, ale aj pre jeho okolie, komunitu a ďalšie generácie.

Keď sa zasadí semienko v správnej dobe, tak je veľká pravdepodobnosť, že z neho neskôr vyrastie krásna kvetina. Podobne je to u detí – je veľká pravdepodobnosť, že z dieťaťa vyrastie úspešný človek, ak dostane správne vedenie v kľúčovom období tvorby jeho osobnosti.

Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej alebo si dohodnite stretnutie so samotnými zakladateľmi Alfa Škôlky v ich kancelárii na Pažitnej 1017/37B v Seredi. Sledovať ich môžete aj na sociálnych sieťach Facebook alebo Instagram, kde budú pridávať informácie ohľadom škôlky, ale aj vývoja a výchovy detí. Zároveň sa o nich môžete dozvedieť niečo viac na ich webe www.alfaskolka.sk.

Zdroj: Alfa Škôlka

Ako vznikla myšlienka vytvorenia projektu Alfa Škôlky?

Myšlienka Alfa Škôlky vznikla z prirodzenej potreby vyspelej spoločnosti na vzdelanie jej členov, ktorá je predpokladom jej budúcej prosperity. 

K výberu predprimárneho vzdelávania okrem všeobecne známeho problému s nedostatkom kapacít materských škôl, nízkej kvality priestorov, metodiky, počtu učiteľov a poskytovaných služieb prispel hlavne fakt, že vek do 6 rokov je dôležitým obdobím pre budovanie osobnosti mladého človeka. Práve tieto fakty sú hnacím motorom na vytvorenie siete škôlok s vysokou pridanou hodnotou, ktorá pripraví deti na svet 21. storočia.

Hoci samotná myšlienka sa u každého zo zakladateľov formovala samostatne a v rôznej miere, cieľ bol u všetkých rovnaký. Chceli priniesť jedinečné miesto, kde deti dostanú priestor na rozvoj svojich silných stránok.

Za projektom Alfa Škôlky stoja rodinní príslušníci spojení s rodinou Tuškových, ktorej niektorí členovia bývaju v meste Sereď. Preto bolo aj spustenie pilotnej prevádzky práve v Seredi prirodzeným rozhodnutím z hľadiska zlepšovania kvality svojho blízkeho okolia.

Zdroj: Seredsity.sk

Ako bude vyzerať nový typ materskej školy?

„Pilotná prevádzka Alfa Škôlky bude mať tri triedy po 18 detí. Bude sa nachádzať v novej obytnej zóne Prúdy Sereď, ktorú buduje spoločnosť House Land. Veríme, že týmto potešíme nových obyvateľov tejto časti mesta, ktorí budú mať možnosť prihlásiť svoje deti do najkvalitnejšej škôlky v okolí,“ vysvetlil Marek Tuška, prevádzkový riaditeľ Alfa Škôlky a predseda občianskeho združenia Alfa Help.

Maximálna kapacita škôlky je dimenzovaná na 58 detí. Na jednu triedu pripadá 18 celodenne zapísaných detí, ktoré budú mať na starosti tri pani učiteľky tak, aby na jednu pani učiteľku pripadalo maximálne šesť detí, čím bude umožnený individuálnejší prístup k deťom ako vo veľkých skupinách.

Zdroj: Alfa Škôlka

Marek Tuška, prevádzkový riaditeľ Alfa Škôlky. Zdroj: Seredsity.sk

Prečo si vybrať práve Alfa Škôlku?

Predstavte si bezpečné rozprávkové miesto, vytvorené na mieru pre najmenších, kde majú dovolené takmer všetko, avšak vo vzájomnom rešpekte hraníc ostatných ľudí a prírody. 

Pôjde o unikátne miesto, kde sa bude rozvíjať nová generácia detí z generácie Alfa, miesto, ktoré podporuje komplexný vývoj osobnosti, objavovanie a získavanie nových zručností, miesto, kde vzdelávací proces prebieha v bezpečnom, príjemnom a modernom priestore. V rámci denného programu sa deti môžu tešiť na angličtinu, ako aj cvičenia na rozvoj pohybových, kreatívnych, umeleckých či technických zručností. 

V Alfa Škôlke sa dbá na pochopenie pocitov, duševných aj materiálnych hodnôt, kultúry, estetiky, kreativity a komunity od skorého veku. Tak, aby v budúcnosti mohla byť slovenská generácia Alfa porovnateľná s rovnakou generáciou iných krajín.

Ilustračná foto. Zdroj: Freepick.com

Vlastná metodika s montessori prvkami

Ak vás zaujíma, akým štýlom bude smerovať vzdelávanie v Alfa Škôlke, máme pre vás odpoveď:

„Vytvárame vlastnú metodiku, ktorá spája škandinávsku pedagogiku s montessori prvkami a prirodzene so slovenskou tradíciou. Chceme podporovať u detí ich silné stránky, viesť ich k samostatnému objavovaniu sveta, ku kritickému mysleniu, zodpovednosti za svoje činy a zároveň ku kreativite pri spôsobe rozmýšľania. Veríme, že človek je od narodenia múdra bytosť a dokáže vďaka láskavému usmerneniu už v rannom veku veľké veci, ktoré nás dospelákov často prekvapia,“ vysvetlila Martina Dolejská, generálna riaditeľka Alfa Škôlky.

Doba sa od čias, kedy sme my navštevovali materské školy, radikálne zmenila. Je rýchlejšia, technologickejšia, neúprosná. Deti treba podporovať v hodnotách, ktoré im pomôžu „prežiť“ v tejto rýchlo sa meniacej dobe.

Za pomoci odborných pedagógov budú deti systematicky vedené k zručnostiam 21. storočia – analytickému, technickému, umeleckému a kritickému mysleniu, zodpovednosti za svoje činy s ohľadom na svoje hranice a hranice iných, pochopeniu príčin a dôsledkov, tímovosti, riešeniu problémov atď.

Veríme, že táto vízia sa stane skutočnosťou aj vďaka odborníkom, rodičom a verejnosti, ktorí budú mať záujem spolupracovať.

Martina Dolejská, generálna riaditeľka Alfa Škôlky. Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Alfa Škôlka

Pre koho bude Alfa Škôlka určená a ako do nej už teraz prihlásiť svoje dieťa?

Ak by ste chceli vaše dieťa v dostatočnom predstihu prihlásiť do predbežného poradovníka, budete tak môcť urobiť prostredníctvom vyplnenia registračného formulára na stránke sered.alfaskolka.sk, ktorej spustenie sa plánuje čoskoro.

Podľa časov registrácie sa následne vytvorí poradovník, na základe ktorého bude prebiehať zápis detí, pričom Alfa Škôlka bude prijímať deti od 2 do 6 rokov. 

Odporúčame tiež sledovať ich oficiálny web, sociálne siete Alfa Škôlky a prihlásiť sa na odber newsletter-u.

Ak vás tento článok zaujal a chceli by ste sa dozvedieť viac informácií, dohodnite si stretnutie v kancelárii Alfa Škôlky na Pažitnej 1017/37B v Seredi, kde radi privítajú každého zvedavého rodiča.

Zdroj: alfaskolka.sk

Zdroj: Alfa Škôlka

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Alfa Škôlka.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Alfa Škôlka.
Zdieľať na Facebooku