25.09.2021, meniny má
27. júla 2021

V seredskom amfiteátri vystúpia Radošinci. Akú divadelnú hru predvedú a koľko bude stáť vystúpenie?

V seredskom amfiteátri vystúpia Radošinci. Akú divadelnú hru predvedú a koľko bude stáť vystúpenie?
Zdroj: ticketportal.sk/seredsity.sk
reklama

Kultúra v Seredi je jedna z oblastí, ktorá by mohla prekvitať ešte viac. Chce to však väčší záujem ľudí. Seredčania teraz majú jedinečnú možnosť zúčastniť sa podujatia, aké nevidia tak často. V našom amfiteátri sa totiž predstavia Radošinci. O čo ide?

Na tomto legendárnom seredskom mieste vystúpi táto legendárna skupinka šikovných ľudí a Seredčania uvidia novú divadelnú hru od Radošincov s názvom Pán Strom. Hra je ideálna do prírodného amfiteátra v našom meste. Premiéru mala len 21. júna 2021.

Nevšedné javiskové dramatické rozprávanie

Hru uvidíte už 11. augusta 2021 o 20.30 hod. v Mestskom amfiteátri Sereď. Predpredaj vstupeniek je v pokladni kina NOVA a cena vstupenky bude 19 eur.

Úžasnú poetickú hru Pán Strom s podtitulom „Príbeh o živej drevine“ venoval Stanislav Štepka zaujímavému rozprávaniu o človeku a prírode. Svoj životný a pútavý príbeh divákom krásne preporozpráva strom buk. Zaujme ich svojím krásnym rozprávaním o všetkom. O všetkom všednom aj nevšednom, poetickom i tragickom, veselom i smutnom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním. 

Rozpráva celá príroda

Okrem buku bude v tomto diele rozprávať a sťažovať sa aj celá dedina naokolo (okrem samotného stromu aj samovrah, dedinská rodina, hasiči, poľovníci, židovské dievča). Rozhovoria sa však aj lastovičky, lykožrúty, jelene, ďatle, sova, líška, jazvec, sláviky, vlk, zajac, slovom všetko nadmieru živé. Všetci budú hovoriť o svojom živote v lese.

Ako píše oficiálna predajná stránka ticketportal.sk, zároveň s príťažlivým životným príbehom stromu a lesa nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu. Hra chce ukázať, že všetko živé žije aj s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.

Kto stojí za novou hrou RND?

Režisérom tohto diela je Ondrej Spišák, hudbu zložil Juraj Haško. Kostýmovou výtvarníčkou je Katarína Hollá a  výtvarníkom scény je František Lipták.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová alebo Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková alebo Martina Slobodová, Mojmír Caban alebo Jozef Adamčík, Samuel Spišák alebo Peter Ondrejička, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.

Kde zoženiete vstupenky?

Vstupenky zakúpite v predpredaji v kine NOVA (utorok – piatok: 15.00 – 20.00 hod., sobota – nedeľa: od 16.00 – 21.00 hod.) alebo na webe domu kultúry.

V prípade nezáujmu divákov bude podujatie zrušené. Ak máte záujem o podujatie, treba si vstupenky kúpiť v predpredaji.
V prípade zrušenia predstavenia vám vstupné vrátia online ihneď po dátume predstavenia. Alebo v pokladni kina v nasledujúcich týždňoch bez akýchkoľvek poplatkov.

Podporte udalosť zdieľaním.

Zdroje: ticketportal.sk
Zdieľať na Facebooku