25.09.2021, meniny má
11. septembra 2021

V Šintave sa budú po prvýkrát konať Sumčiarske preteky. Príďte si vychutnať atmosféru rybárčenia aj našu krásnu prírodu v okolí Váhu

V Šintave sa budú po prvýkrát konať Sumčiarske preteky. Príďte si vychutnať atmosféru rybárčenia aj našu krásnu prírodu v okolí Váhu
Zdroj: FB Sumčiarske preteky Šintava
reklama

Rybárske preteky v Dolnej Strede, Šintave či Veľké rybárske preteky na ramene v Hornom Čepeni poznajú nielen obyvatelia Serede, ale aj okolia. V Šintave sa taktiež konajú preteky Šintava Carp Cup a teraz k nim pribudnú ďalšie, prvé svojho druhu v našom blízkom okolí.

Sumčiarske preteky Šintava 2021

Za usporiadaním 1. ročníka Sumčiarskych pretekov v Šintave stoja dvaja Šintavčania – Miloš Hracho a Ondrej Šuhay, ktorí sú veľkí fanúšikovia rybárčenia. Tieto preteky sa rozhodli zorganizovať na počesť svojich otcov, ktorí boli rybármi srdcom aj dušou – Miloslava Hracha a Milana „Meliho“ Šuhaya.

Ich zámerom je stráviť príjemný víkend pri vode, pritom si zachytať s rodinami a partiou priateľov a poprípade vyhrať niektorú z fantastických vecných cien. Každý účastník dostane aj tematické tričko ako spomienku na túto akciu.

Zdroj: FB Sumčiarske preteky Šintava

Kedy, kde a kto?

Prvý ročník Sumčiarskych pretekov Šintava sa bude konať od 24. septembra do 26. septembra 2021 so začiatkom v piatok o 14.00 hod. Vyhodnotenie pretekov je naplánované na nedeľu o 12.00 hod.

Chytať sa bude v Šintave na Váhu, kde bude mať každý tím svoje miesto určené žrebom. „Hlavný stan“, ako aj miesto vyhodnotenia pretekov bude pri kontrolnej veži v zátoke v areáli lodenice.

Na preteky sa prihlásilo 12 tímov, konkrétne:

 1. Predátor Team Sereď,
 2. NASA Team,
 3. TECTUM Siluro,
 4. Oklaj Team,
 5. Fishon Team,
 6. Team Zelený blesk,
 7. Team Black Cat Šintava,
 8. Bob&Bobek-team,
 9. MiMasu cat,
 10. Siluro Veteran team,
 11. Kartel 727,
 12. Hazard team.

Zdroj: FB Sumčiarske preteky Šintava

Čo môžu účastníci vyhrať?

Najväčšou trofejou pretekov bude nádherný putovný pohár Sumčiarske preteky Memoriál Miloslava Hracha a Milana Šuhaya určený pre ten tím, ktorý sa umiestni na 1. mieste.

Ďalšie krásne poháre sú pripravené aj pre tímy, ktoré sa umiestnia na 1., 2. a 3. mieste. Trofej v podobe taniera získa rybár, ktorý uloví najväčšieho sumca.

S jednotlivými umiestneniami sú spojené aj skvelé vecné ceny, ako napríklad Čln SPORTEX EURO-SOM NUTRIA, večera pre dve osoby v trnavskej reštaurácii Bokovka, rybárske udice, rôzne rybárske náčinie a mnoho ďalších krásnych cien.

Zdroj: FB Sumčiarske preteky Šintava

Akciu podporili aj sponzori

Táto krásna akcia prilákala viacerých sponzorov a jedným z nich je aj pre Seredčanov známa značka Coffee VERONIA, vďaka ktorej každý účastník pretekov obdrží jedinečnú kávu Brazília.

Medzi hlavných sponzorov patrí spoločnosť Hrachostav, s.r.o. a TECTUM – strechy a šalovanie, s.r.o. Organizátori však ďakujú aj ďalším sponzorom – rybársky obchod RYBEX v Seredi, rybársky obchod Nahod.sk, eshop HOBBY MALACKY a veľkosklad SPORTS, s.r.o.

O to, aby ste neboli na pretekoch hladní a smädní, sa postará výborná šintavská reštaurácia GM coffee.

Veríme, že sme vás týmto článkom navnadili a všetci milovníci rybárčenia a našej úžasnej prírody v okolí Váhu si túto skvelú akciu s krásnou myšlienkou nenechajú ujsť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Sumčiarske preteky Šintava
Zdieľať na Facebooku