19.05.2024, meniny má
1. mája 2024

V Šúrovciach o niekoľko dní prebehne hasičská súťaž. Svoje sily si zmerajú malí detskí hasiči do osem rokov

V Šúrovciach o niekoľko dní prebehne hasičská súťaž. Svoje sily si zmerajú malí detskí hasiči do osem rokov
Zdroj: minv.sk/dposr.sk
reklama

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) je skupina dobrovoľníkov, ktorí sa z vlastnej vôle zúčastňujú na hasičských operáciách, aby ochraňovali ľudí, majetok a životné prostredie pred požiarmi a inými nebezpečenstvami.

Takýto hasiči môžu okrem poskytovania hasičskej ochrany pomáhať aj v komunitných akciách, organizovať výcvikové programy pre deti a dospelých a poskytovať ďalšiu podporu a služby pre miestnych obyvateľov.

Veľký hasičský deň pre najmenších

Jedným z cieľov Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (DPO SR) je výchova a príprava obyvateľstva k ochrane pred požiarmi a nežiaducimi udalosťami, čo zahŕňa aj prácu s mládežou a deťmi DPO. V krúžkoch mladých hasičov v súčasnosti pracuje asi 8 000 detí vo veku od 8 do 15 rokov.

Aktivita detí sa odzrkadľuje v hre Plameň, v ktorej si deti rozvíjajú telesné a odborné schopnosti. Už čoskoro sa kúsok od Serede uskutoční územné kolo tejto súťaže pre kategóriu prípravka. Súťaže sa môže zúčastniť najmenej trojčlenný kolektív mladých hasičov vo veku do 8 rokov.

reklama

Územné kolo súťaže sa uskutoční v stredu 8. mája 2024 na Futbalovom štadióne Jozefa Mitasa v Šúrovciach so začiatkom o 9.30 hod. Ak by ste chceli podporiť družstvá mladých odhodlaných hasičov, ktorí usilovne trénovali aby predviedli, čo všetko dokážu, tento voľný sviatočný deň je na to ako stvorený.

hasičský

Zdroj: FB Šúrovskí hasiči

Zdroje: dposr.sk, FB Šúrovskí hasiči
Zdieľať na Facebooku