Onkologickí pacienti, ktorí musia absolvovať liečbu chemoterapiou, trávia v nemocnici často dlhé hodiny.
Vedenie trnavskej nemocnice sa preto rozhodlo vytvoriť na klinike prostredie, kde by sa títo pacienti cítili ako doma.
V trnavskej nemocnici otvorili na onkológii novú sálu chemoterapie. Hlavným cieľom bolo vytvorenie príjemného prostredia pre pacientov.
Keďže pacient pri podávaní chemoterapie trávi v miestnosti v priemere štyri hodiny alebo dlhšie, novú sálu vybavili televízorom a kamerovým systémom, ktorý slúži na monitorovanie stavu pacienta.
„Naši pacienti v tejto miestnosti trávia podstatnú časť svojho pobytu na onkologickej klinike. Snažili sme sa tu vytvoriť takú atmosféru, aby mali pocit, že sú doma, vo svojej obývačke,“ povedal prednosta kliniky Marián Streško.
Do podoby „domáckeho prostredia“ plánujú postupne prerobiť všetky miestnosti v rámci onkologickej kliniky. Na rekonštrukcii a vybavení pôvodne skladových priestorov sa podieľala skupina trnavských podnikateľov. Podľa riaditeľa nemocnice je pripravené aj ďalšie zlepšovanie priestorov onkologickej kliniky. Napríklad v najbližších mesiacoch pribudne prístavba s výťahom.

zdroj: trnavskyhlas.sk

zdroj: trnavskyhlas.sk

zdroj: trnavskyhlas.sk