03.03.2021, meniny má
12. februára 2021

Vakcína je sloboda. Kampaň na podporu očkovania proti COVID-19 podporilo mnoho známych osobností

Vakcína je sloboda. Kampaň na podporu očkovania proti COVID-19 podporilo mnoho známych osobností
Zdroj: FB Danka Barteková/Jan Zemiar/TASR
reklama

Tisícky úmrtí na Slovensku, prepúšťanie zamestnancov a obchody zívajúce prázdnotou. Po náročnom roku 2020 si skončenie ničivej pandémie želá každý jeden z nás. Ministerstvo zdravotníctva SR preto spustilo kampaň, ktorej cieľom je podporiť očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Písmeno V ako symbol víťazstva

Vakcína je sloboda. Tak znie názov kampane, ktorú podporilo mnoho osobností bez nároku na honorár a s nádejou na lepší zajtrajšok. Snahou kampane je zvýšiť dôveryhodnosť vakcinácie a bojovať proti mýtom.

V rámci kampane spustilo Ministerstvo zdravotníctva SR aj webstránku slovenskoproticovidu.sk. Nájdete na nej odpovede na viac než 40 otázok o očkovaní, vakcínach, ich benefitoch, ale aj možných nežiaducich účinkoch.

O kampaň má záujem mnoho známych tvárí

Prvými osobnosťami podporujúcimi kampaň Vakcína je sloboda sú napríklad Zuzana Čaputová, Vladimír Krčméry, Viliam Dobiáš, Kamila Magálová, Elena Vacvalová, Renáta Názlerová, Adela Vinczeová, Daniel Hevier, Ondrej Kandráč, Matej Tóth či Marek Hamšík.

„Robia tak z presvedčenia, že vakcína je sloboda, po ktorej všetci tak túžime, že vakcína je zdravie nás a našich blízkych, alebo že vakcína je hudba, ktorú nám konečne zahrajú,“ povedalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Záujem zapojiť sa do kampane prejavili aj ďalšie osobnosti. „V tomto duchu budeme pokračovať, ozýva sa nám množstvo ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do kampane. Všetci to budú robiť len preto, lebo veria, že vakcína je cesta ako sa vrátiť k všetkému, čo nám dnes tak veľmi chýba.“

Zdroj: FB Ministerstvo zdravotníctva SR

Do kampane sa rozhodli zapojiť aj hudobníci Silvia a Ernest Sarkőziovci z kapely Cigánski diabli, herečka Judit Bárdos či sociálny pracovník a riaditeľ sociálneho podniku vo Valaskej Ivan Mako. Rovnako aj Bernard Bober, arcibiskup a metropolita košickej arcidiecézy.

Ďalej umelecký šéf tanečného divadla Ifjú Szivek Dušan Hégli a Učiteľka Slovenska 2019 Angelika Hanesz, ktorá pôsobí na Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským:

„Už štvrtý mesiac učíme na diaľku. Zo začiatku to bolo zaujímavé, skúšali sme nové možnosti komunikácie. Dnes sa všetci chceme vrátiť do života bez obmedzení. Veľa vecí dokážeme ukázať na videu a pomocou digitálnych materiálov, ale skutočné pokusy, žiacke bádanie, tímová práca a diskusia o vlastných nápadoch je zaujímavejšia počas prezenčného vyučovania.“

Spomedzi športovcov sa zapojil aj trojnásobný držiteľ Stanley Cupu Marián Hossa či olympijská medailistka v športovej streľbe a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková.

Kolektívna imunita je kľúčom pre zlepšenie súčasnej situácie a k návratu k životu bez obmedzení. Preto je nesmierne dôležité naďalej pokračovať v osvete o očkovaní.

Zdroj: slovenskoproticovidu.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk, pravda.sk
Zdieľať na Facebooku