01.10.2022, meniny má
12. augusta 2022

Vata fest prichádza do Serede aj tento rok. Milovníci kultúry si užijú jeho nový formát Vata leto

Vata fest prichádza do Serede aj tento rok. Milovníci kultúry si užijú jeho nový formát Vata leto
Zdroj: KC PRIESTOR
reklama

Aj tento rok sa Seredčania môžu tešiť na Vata fest, ktorý má nový formát. Vata leto je adaptáciou známeho Vata festu, ktorý môžete poznať už od roku 2018. Tentokrát ide o menšie kultúrne podujatie.

Uskutoční sa už v sobotu 20. augusta 2022 od 17.00 hod. na Garbiarskej ulici pri novovybudovanej Oddychovej zóne pri Váhu. Návštevníci  sa môžu tešiť na zaujímavý kultúrny program a mladých umelcov.

Vata fest je multižánrový kultúrny festival, ktorý spája hudbu, výtvarné umenie, divadlo, fotografiu a najmä ľudí. Prináša takisto diskusie, tvorivé workshopy a krásne ručne robené výrobky.

Jeho druhý ročník navštívilo viac ako 1 500 ľudí a hostil umelcov ako Jimi Cimbala, BoyWonder, bratia Danišovci a ďalších.

reklama

Vata leto spojí hudbu, literatúru, fotografiu a výtvarné umenie

Môžete sa tešiť na Marcela Páleša, ktorý sa predstaví so svojím tímom poetov, aforistov, vtipkárov, dramaturgov a scenáristov. Na druhom ročníku Vata festu zožali obrovský úspech.

O hudbu sa postarajú lokálni umelci – mladá kapela Fortuan a Mirka Slančíková Miškechová, ktorá je tiež seredskému publiku  známa.

Svoju tvorbu predstaví aj poetka s rozprávkovým menom – Ružena Šípková, a v kontraste k nej vystúpi mladý literárny talent – Eva Mančíková. Obe sú autorkami poézie a pochádzajú z nášho mesta.

Atmosféru podujatia doplnia diela umeleckej fotografky Dominiky Beličkovej, ktorá pre Vata leto vytvorila abstraktný koncept.

Zdroj: KC Priestor

Tohtoročnú tému odprezentuje umelecká inštalácia

Téma tohtoročného Vata leta je Spojenie a spojí hneď niekoľko podujatí. Bude ju prezentovať umelecká inštalácia v podobe kvádra, ktorého strany pomaľujú lokálni výtvarníci a výtvarníčky.

Ich diela bude následne možné odkúpiť. Veď kto by nechcel mať kus kvalitného umenia z regiónu priamo u seba doma alebo v kancelárii?

Hlavný organizátor festivalu KC PRIESTOR chce sériou podujatí priniesť obyvateľom nášho mesta priestor, v ktorom sa všetci budú cítiť ako súčasť jednej komunity.

Nasledujúcim „Vata“ podujatím bude Vata jeseň. Uskutoční sa v piatok 23. septembra v priestoroch Seredského kaštieľa.

Veríme, že aj tohtoročná Vata bude pre vás zážitkom a odnesiete si z nej príjemné spomienky.

Zdroj: KC Priestor

Páčil sa vám článok? podporte ho zdieľaním.

Zdroje: KC PRIESTOR
Zdieľať na Facebooku