08.12.2023, meniny má
19. septembra 2022

VATA JESEŇ: Spojí sa divadlo, hudba, ekologická móda aj lokálne víno. Zažite jedinečnú atmosféru už tento piatok

VATA JESEŇ: Spojí sa divadlo, hudba, ekologická móda aj lokálne víno. Zažite jedinečnú atmosféru už tento piatok
Zdroj: KC Priestor
reklama

Vata fest je multižánrový kultúrny festival, ktorý spája hudbu, výtvarné umenie, divadlo, fotografiu a najmä ľudí. Prináša takisto diskusie, tvorivé workshopy a krásne ručne robené výrobky. Jeho druhý ročník navštívilo viac ako 1 500 ľudí a hostil umelcov ako Jimi Cimbala, BoyWonder, bratia Danišovci a ďalších.

Od roku 2020 sa formát festivalu zmenil na menšie kultúrne podujatie, ktoré však prináša rovnaké hodnoty a zaujímavú umeleckú tvorbu s typickou atmosférou. Hlavným organizátorom podujatia je komunitno-kultúrne centrum KC PRIESTOR, ktoré otvorilo svoje služby pre verejnosť v roku 2016.

Nedávno Sereď zažila aj VATA LETO

Vata fest všetci poznáme už od roku 2018. Tento rok máme za sebou už jedno menšie kultúrne podujatie VATA LETO, ktoré sa odohralo v prírodnom prostredí Oddychovej zóny pri Váhu.

Leto skončilo skôr, ako sme sa nazdali, a s prvými oranžovými listami prichádza aj druhé podujatie tejto série – VATA JESEŇ, ktoré sa uskutoční už v piatok 23. septembra 2022 v historických priestoroch Seredského kaštieľa.

reklama

zdroj: KC Priestor

„VATA JESEŇ spojíme s pravidelnou Vymínačkou – swap po seredsky, ktorá bude prebiehať od 17.00 hod. pred bastiónom. Tentokrát budeme „vymínat“ jesenné oblečenie. Ak ste zistili, že ste vy alebo vaše deti z jesenného oblečenia už vyrástli alebo ho už nechcete nosiť, neváhajte a doneste nám vaše kúsky. Samozrejme, ak by ste chceli začať jeseň s novým šatníkom, tiež si nájdete svoje.

Nezabúdajte, prosím, môžete priniesť sedem kusov oblečenia v stave, v akom by potešili aj vás, alebo by ste sa ich nehanbili dať najlepšej kamoške. Veci musia byť opraté, bez fľakov alebo dier. Môžete priniesť aj topánky. Vyhradzujeme si právo nezobrať vaše veci, ak nezodpovedajú požiadavkám,“ upresnila Ema Mančíková, organizátorka VATA JESENE.

Umenie v Seredi

Divadelné predstavenie Nové Divadlo – Proces, ktoré uvidíte, je absurdno-satirická inscenácia na motívy románu výnimočného spisovateľa Franza Kafku z roku 1915. Človek na neznámom mieste, v zajatí „nečitateľnej“ inštitúcie, bez prezumpcie neviny, súkromia a pravidiel.

Spoločenský i osobný pranier a nakoniec dopredu určený ortieľ… Mrazivo aktuálny príbeh? Príďte sa presvedčiť sami o 18.00 hod. do zrekonštruovanej časti Seredského kaštieľa – do bastiónu.

zdroj: FB VATA JESEŇ

Lokálne vína zo Slobodného vinárstva

Po divadelnom predstavení čaká návštevníkov hudobné vystúpenie Jany Andevskej a Beáty Tomčányovej, ktoré sa predstavia so svojím HUSĽOVÝM SOIRÉE. Príjemná vážna hudba v spojení s degustáciou lokálnych vín zo Slobodného vinárstva a historických priestorov kaštieľa dotvoria nezabudnuteľnú atmosféru, typickú pre Vata podujatia.

Vata jeseň ukončí hudobný koncert Kataríny Málikovej, ktorý svojou hudbou zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu odkazujúceho miestami na „temný horehronský“ vokál. Oveľa viac však počuť nové nástroje, syntetizátory či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

Vstupenky zakúpite aj priamo na podujatí

Vstupenky na kultúrny program vnútri Seredského kaštieľa je možné zakúpiť v predpredaji na kcpriestor.sk alebo priamo na podujatí. Kultúrne podujatie Vata jeseň je realizované s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja a mesta Sereď.

Zdroj: VATA JESEŇ

Podporte udalosť zdieľaním.

Zdroje: KC Priestor
Zdieľať na Facebooku