28.04.2024, meniny má
30. júla 2021

Vďaka ďalšiemu Slovákovi máme medailu z olympijských hier. Jakub Grigar získal striebro vo vodnom slalome

zdroj: sport24.aktuality.sk

Nadaný slovenský vodný slalomár Jakub Grigar získal dnes na OH 2020 v Tokiu striebornú medailu v K1. Vo finále skončil druhý. Prehral so stratou 3,22 sek. proti Čechovi Jiřímu Prskavcovi. Bronz si odniesol Nemec Hannes Aigner (+5,48).

Druhý cenný kov

Pre Slovensko je to už druhý cenný kov v Tokiu. Ako sme vás včera informovali, prvý a hneď zlatý nám zabezpečila trapistka Zuzana Rehák Štefečeková. V ére samostatnosti je to už  15. vodnoslalomárska olympijská medaila pre SR. Prvá je však v mužskom kajaku. V roku 2013 na OH v Riu de Janeiro skončil Jakub Grigar piaty.

V Tokiu s prehľadom tento slovenský kajakár postúpil medzi elitnú finálovú desiatku. V semifinále dosiahol naozaj úctyhodný, štvrtý najlepší čas. Predviedol rýchlu, ale naozaj plynulú jazdu. Vo finále pretekov išiel čisto. V cieli sa tak zaradil na prvú priečku, z ktorej ho však zosadil Čech Prskavec. Ten v Riu získal bronz.

Dosiahol životný úspech

Ako píšu Aktuality.sk, slovenský medailový tok z olympijských perejí sa tak nezastavil ani v Tokiu. Mladý Jakub Grigar dosiahol v areáli Kasai svoj životný úspech.

„Pocity sú tie najlepšie. Keď som bol malý, nevedel som si predstaviť, že budem raz stáť na stupienku so striebornou olympijskou medailou. Som veľmi vďačný, je to odmena za všetku tú drinu. Šport je ťažký, je aj o bolesti.

Pred semifinále som sa cítil oveľa horšie ako pred finále, tam som si to užíval. Chcel som predviesť normálnu jazdu a som rád, že mi dali na krk striebro. Po dojazde do cieľa som nevedel, že z toho bude medaila. Je to vodný slalom, za mnou ešte išli tri lode. Sledoval som, na aké miesto to bude stačiť. Nakoniec z toho bolo striebro,“ uviedol Grigar pre RTVS.

Tento talentovaný rodák z Liptovského Mikuláša siahal na medailu už v Riu de Janeiro, kde vyhral semifinále. Záber mu však vtedy vo finále nevyšiel. Nakoniec skončil piaty. Na OH 2020 získal podľa Aktualít ako prvý slovenský vodný slalomár miestenku na meno.

Svoju dobrú formu potvrdil Jakub v júni triumfom na podujatí Svetového pohára v nemeckom Markkleebergu. V Tokiu bol nad jeho sily iba vedúci svetového rebríčka Čech Prskavec, ktorý zaklincoval svoju úlohu najväčšieho favorita a vo finále vyhral suverénne.