28.05.2020, meniny má
4. novembra 2019

Vďaka skvelému projektu získalo Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi grant vo výške 1 500 eur

reklama

Nie je žiadnym tajomstvom, že školy sa snažia získať materiálno-technické vybavenie rôznymi spôsobmi, aby mohli zatraktívniť výučbu pre svojich študentov.

Svoje o tom vie aj Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi. „Nakoľko chceme držať krok s dobou, musíme sa obracať a hľadať subjekty, ktoré by nám pomohli zmodernizovať naše vybavenie,“ povedala zástupkyňa školy, Mgr. Ľubica Štefáková.

Tento rok sa im podarilo využiť  zaujímavý grant. Veľmi promptne zareagovali na výzvu Nadácie Pontis, cez ktorú firma Bekaert Slovakia, s.r.o. poskytla zamestnanecký grant. Šance sa chopili ihneď a vypracovali projekt s názvom Finančne vzdelaní  = Finančne slobodní. Projekt  bol zameraný na rozvoj finančnej gramotnosti s prepojením na projektové vyučovanie a vyučovanie prostredníctvom on-line učebníc a internetu. Moderným spôsobom výučby chcú rozvíjať u žiakov samostatnosť, tvorivosť, kritické myslenie, schopnosť riešiť problémy, vyhľadávať potrebné informácie a v neposlednom rade tak zvyšovať ich finančnú gramotnosť.

Projekt porotu zaujal a gymnázium v Seredi vďaka tomu získalo sumu 1 500 eur na nákup dokovacej stanice pre tablety. Aj keď nákup dokovacej stanice napokon prekročil sumu, ktorú získali cez grant, pomocnú ruku im ochotne podali rodičia študentov a zvyšnú čiastku doplatili.

Zdroj: GVMS Sereď

Prečo práve dokovacia stanica?

Škola zakúpila tablety už dávnejšie v rámci iného projektu a študenti gymnázia ich využívajú počas vyučovania veľmi aktívne. „Problém však nastal pri ich opakovanom dobíjaní a prenášaní do tried. Vďaka tomuto modernému kufru, ktorý slúži ako dokovacia stanica, môžeme tablety pohodlne dobíjať kdekoľvek. Dokonca si kufor môžeme zobrať aj na exkurziu a jedným káblom dať nabíjať všetky tablety naraz,“ vysvetlila nám zástupkyňa školy.

Týmto sa využitie novej pomôcky však nekončí. Kufor s dokovacou stanicou využívajú aj mnohí ďalší pedagógovia na svojich predmetoch a študenti im s kufrom ochotne pomáhajú.

„Sme vďační za všetky firmy, ktoré pri svojom fungovaní dokážu myslieť aj na iných a podeliť sa o svoj zisk. Najmä sme vďační spoločnosti Bekaert, s.r.o., že sme mohli využiť ich zamestnanecký grant a podporiť tým vzdelanostnú úroveň našich mladých ľudí,“ dodala na záver zástupkyňa Mgr. Ľubica Štefáková.

Zdroj: GVMS Sereď

Zdroj: GVMS Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Zuzana Macurová / Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi
Zdieľať na Facebooku