26.11.2020, meniny má
31. októbra 2020

Vďaka Somvrade.sk dokážu Seredčania pomôcť nadmernému preťaženiu odberových miest. Stačí len pár klikov

Vďaka Somvrade.sk dokážu Seredčania pomôcť nadmernému preťaženiu odberových miest. Stačí len pár klikov
Zdroj: Seredsity.sk
reklama

Priebeh celoplošného testovania na COVID-19 je na odberných miestach v Seredi zatiaľ pokojný. Avšak, pripravte sa na to, že v rade budete musieť čakať minimálne hodinu až hodinu a pol. Momentálne prebieha ďalšie testovanie po obednej prestávke. 

Samosprávy odporúčajú navštíviť web stránku Somvrade.sk, ktorá informuje o dĺžke čakania na jednotlivých miestach. Pomôcť tak môžete aj vy. Stačí len vyhľadať odberné miesto, na ktorom sa nachádzate, zadať čas príchodu a počet ľudí čakajúcich pred vami. Údaje do systému sa vkladajú anonymne. Zaberie vám to len chvíľu, no dokážete tak ušetriť čas mnohým ďalším. Ak chcete pomôcť, tak kliknite na tento odkaz.

Stránka je ešte stále vo vývoji. Vytvoril ju programátor Peter Sekan, minuloročný absolvent Masarykovej univerzity.

Možností, ako pomôcť, je viacero, ale niektoré nezachytia všetkých a v správny čas. Iné môžu byť nerealizovateľné. Preto som sa rozhodol pripraviť stránku Somvrade.sk, na ktorej bude môcť každý z nás za pár sekúnd pridať informáciu, aký dlhý je rad, keď do neho príde. Ostatní túto informáciu uvidia okamžite, z pohodlia domova a rozhodnú sa, či je teraz vhodný čas ísť sa otestovať, “ oznámil na Facebooku. 

Nezabudnite o tomto nápade informovať svojich známych alebo ho podporte zdieľaním na sociálnych sieťach. Budeme veľmi radi, ak nám do komentárov na Facebooku dáte vedieť, aká je momentálna situácia na odberových miestach.

Ilustračný obrázok: Zdroj: somvrade.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: somvrade.sk
Zdieľať na Facebooku