19.05.2024, meniny má
24. apríla 2022

Vďaka žiakom z Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda a zamestnancom FM Logistic sa v Seredi podarilo vyzbierať vrecia odpadu. Do Smeťobrania sa môžete zapojiť aj vy

Vďaka žiakom z Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda a zamestnancom FM Logistic sa v Seredi podarilo vyzbierať vrecia odpadu. Do Smeťobrania sa môžete zapojiť aj vy
Zdroj: seredskenovinky.sk/pretekaj.sk
reklama

Svetový Deň Zeme, ktorý si už tradične pripomíname 22. apríla, oslávilo mesto Sereď zberom odpadkov v rámci Smeťobrania.

Do ekologickej akcie sa zapojili aj deti z Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda a zamestnanci FM Logistic. Informáciu priniesla referentka komunikácie mestského úradu a projektov mesta Ing. Zuzana Slahučková pre Seredské novinky.

Neodradilo ich ani neprajné počasie

Seredské Smeťobranie potrvá až do 8. mája 2022. Do zbierania odpadkov znečisťujúcich okolitú prírodu aj ulice, po ktorých denodenne prechádzame, sa môže zapojiť ktokoľvek z nás.

Skvelým príkladom sú žiaci Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda, ktorí sa pustili do upratovania aj napriek nepriaznivému počasiu. Vďaka ich úsiliu sa podarilo vyčistiť v piatok dopoludnia okolie ich školy, sídlisko na Jesenského ulici, vnútroblok Čepeňskej ulice, okolie Kostola sv. Jána Krstiteľa a celý Zámocký park.

reklama

Čistota nášho okolia nie je ľahostajná ani zamestnancom spoločnosti FM Logistic, ktorá sídli na Priemyselnej ulici. Spoločnými silami vyzbierali desať plných vriec odpadu.

Všetkým dobrovoľníkom patrí obrovská vďaka a slová uznania. „Mesto Sereď ďakuje všetkým dobrovoľníkom za spoluprácu, pochopenie a nadšenie!“

Zdroj: seredskenovinky.sk

Ako sa môžu zapojiť Seredčania?

Pokiaľ sa chcete pripojiť k dobrovoľníkom, vrecia na zber odpadu sú naďalej k dispozícii na mestskom úrade, konkrétne na oddelení životného prostredia. Záujemcovia dostanú aj vrecia na separovaný odpad, nakoľko je žiaduce odpadky triediť.

Vrecia s menším objemom následne môžete hodiť do prázdnych čiernych nádob. Väčšie vrecia stačí odložiť ku kontajnerom na akomkoľvek sídlisku.

Zber sa netýka stavebného odpadu a bioodpadu. V prípade, ak nájdete nebezpečný odpad, je potrebné ho nahlásiť na oddelenie životného prostredia mesta.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Deň Zeme si pripomíname už vyše polstoročia

22. apríl bol venovaný Dňu Zeme po prvýkrát v roku 1970, kedy vedci a ekológovia demonštračne vyzvali k spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme. Dôvodom boli fotografické a telegrafické snímky z kozmu, ktoré dokumentovali krehkosť a zraniteľnosť Zeme.

Investujme do našej planéty – tak znie motto roku 2022. Netreba však zabúdať, že k našej jedinečnej Zemi by sme sa mali správať zodpovedne po celý rok. Napríklad zapájaním sa do dobrovoľníckych akcií, akou je aj Smeťobranie.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, enviroportal.sk, Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku