18.07.2019, meniny má

Fantastický týždeň plný objavov vyvrcholí na ZŠ Juraja Fándlyho Vedeckým jarmokom

17. apríla 2019
reklama

Tohtoročný Veľkonočný pondelok bude oproti minulým rokom niečím výnimočný. Na celom svete sa totiž bude oslavovať Deň Zeme. Už tradične si tento sviatok pripomenú aj na Základnej škole Juraja Fándlyho v Seredi. Nebude sa však oslavovať iba jeden deň, ale rovno celý týždeň. Oslavy vyvrcholia 30. apríla medzi 9:00 hod. až 13:00 hod., kedy sa na škole bude konať už 9. ročník Vedeckého jarmoku spojeného s Komunitným akčným dňom.

Tématický jarmok

Podobne ako minulý rok aj tentokrát budú témou jarmoku potraviny. Je to totiž prioritná téma Zelenej školy, ktorej sa ZŠ Fándlyho venuje už druhý rok a zakaždým čaká na hodnotiteľov rozhodujúcich o tom, či sa jej podarí titul Zelená škola obhájiť. Množstvo zaujímavých informácií o potravinách sa môžete počas Vedeckého jarmoku dozvedieť v stánkoch fyziky, chémie, techniky, biológie, dejepisu  či cudzích jazykov.

Koláčiky pre všetkých

Tohtoročnou novinkou na jarmoku bude Veľká koláčiková burza, do ktorej sa môžu zapojiť naozaj všetci. Žiaci, rodičia, učitelia či priatelia a priaznivci školy. Stačí, ak prinesiete váš domáci koláčik ráno alebo počas dňa do stánku chémie (lebo aj pečenie je chémia). Koláčiky sa budú predávať za symbolickú cenu 0,35 eura. Ak sa pýtate, prečo práve 35 centov, odpoveď je jednoduchá. ZŠ Juraja Fándlyho totiž oslavuje tento rok 35. výročie svojho vzniku. Peniaze, ktoré sa podarí vyzbierať, budú použité na vytvorenie „učiacej“ záhradky. V škole by chceli vyrobiť vyvýšené záhony, kde sa bude pestovať zelenina, bylinky a ovocie. A možno sa raz podarí mať na škole aj altánok, ktorý poslúži na učenie sa v prírode.

Celý zbor učiteľov, zamestnanci školy, ale aj naša redakcia vás preto pozýva na netradičnú jarmočnú atmosféru, o ktorú sa postarajú tí najhlavnejší – žiaci Základnej školy Juraja Fándlyho.

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Eva Hanusová / ZŠ Juraja Fándlyho
Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.