21.10.2021, meniny má
25. apríla 2021

Verejné sväté omše sú v Seredi obnovené. Pozrite si Poriadok bohoslužieb v kostole sv. Jána Krstiteľa v Seredi

Verejné sväté omše sú v Seredi obnovené. Pozrite si Poriadok bohoslužieb v kostole sv. Jána Krstiteľa v Seredi
Zdroj: seredsity.sk/turistika.cz
reklama

Verejné bohoslužby sa na Slovensku kvôli pandémii koronavírusu na základe nariadení dlhší čas nesmeli vykonávať. Od pondelka 19. apríla 2021 boli obnovené verejné sv. omše na území SR, aj keď zatiaľ v obmedzenom režime, ako uviedli Seredské novinky.

Verejné slávenie sv. omší sa realizuje pri dodržiavaní pandemických opatrení, pričom počet návštevníkov v kostoloch alebo chrámoch v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jeden návštevník na 15 štvorcových metrov z plochy priestoru určeného pre návštevníkov.

Na vstup do kostola nie je potrebný test

Do kostola je potrebné prichádzať s riadne nasadeným respirátorom a dodržiavať rozostupy, pričom nie je potrebné preukázať sa pri vstupe do kostola testom. V  kostole sv. Jána Krstiteľa v Seredi vychádza obsadenosť každej druhej lavice a v jednej lavici po krajoch môžu sedieť dve osoby.  Do počtu zúčastnených sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby.

Pre príbuzných, ktorí nahlásili úmysel sv. omše, bude rezervovaných 6 miest, a to prvé dve lavice na ľavej strane.  V kostole je potrebné naďalej zachovávať epidemiologické opatrenia, tzn. dezinfekcia rúk pri vstupe a prekrytie horných dýchacích ciest. Na vstup do kostola nie je potrebný test.

Online omše cez internet už nebudú

Sv. omše budú bývať v riadnom čase, ako to bolo pred koronakrízou. Sv. omše budú posilnené v sobotu večer o 17.00 hod. a v nedeľu o 9.00 hod. v kaplnke aj v kostole. Z toho dôvodu online sv. omše cez internet už vysielané nebudú.

Prinášame vám poriadok bohoslužieb v Seredi v týždni od 19. do 25. apríla 2021.

Zdroj: sered.fara.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: sered.fara.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku