05.12.2021, meniny má
25. novembra 2021

Vianočné stánky v Seredi predsa len budú. Vianočnú atmosféru sa rozhodli priniesť vynaliezaví podnikatelia

Vianočné stánky v Seredi predsa len budú. Vianočnú atmosféru sa rozhodli priniesť vynaliezaví podnikatelia
Zdroj: FB Loď Raketa/FB AB Pizzéria
reklama

Kto by nemiloval tú zázračnú vianočnú atmosféru? Všade svetielka, ruky hrejú okrem rukavíc aj šálky plné horúcej medoviny či vareného vína… Vianočné trhy sú nezameniteľné pouličné trhy spojené s oslavou Vianoc počas adventu, ktoré zvyčajne začínajú štyri týždne pred Štedrým dňom. Tradične sa konajú vo viacerých mestách a dedinách.

Vianočné trhy v Seredi však tento rok nebudú. Namiesto toho tu ale máme zopár vynaliezavých podnikateľov, ktorí chcú aspoň trošku prispieť svojimi nápadmi a rozhodli sa vytvoriť vianočnú atmosféru v meste vlastnými „stánkami“.

Trhy v meste Sereď nebudú

Ako sme už spomenuli, naším námestím sa, bohužiaľ, ani tento rok nebude rozliehať vrava ľudí a vôňa vareného vína. Podľa slov viceprimátora mesta pre RTV Krea je vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu ťažko odhadnúť, ako sa bude meniť farba okresu, a je náročné plánovať hromadné akcie.

Ľubomír Veselický oznámil rozhodnutie mesta, že vianočné trhy sa v Seredi tento rok organizovať nebudú. Podľa jeho slov sa vec bude meniť len veľmi ťažko, lebo naozaj nevieme, čo bude o týždeň o dva. „Situácia bude skôr horšia ako lepšia,“ podotkol v reportáži RTV Krea.

Stánok Pizzerie AB

Pár dní dozadu otvorilo vianočné okienko aj „Ábéčko“. Podľa slov na ich Facebooku – aby ste sa mohli zohriať, či už ste na ceste z práce, do obchodu alebo len tak na prechádzke.

Navštíviť ich môžete každý deň od 15.00 do 21.00 hod. až do Vianoc. Touto formou ich môžete prísť podporiť a sebe spríjemniť deň rôznymi dobrotami, ako je varené vínko, horúca čokoláda, voňavý rum, pečené jaternice, pečené buchty a horúce čaje. V ponuke majú aj domáce lokše – pečienkové, makové, mastené. Chutné sú aj bravčové rebierka, chrumkavé hranolky s cheddar omáčkou a slaninkou, či cigánska a chlieb s oškvarkovou pomazánkou.

Zastaviť sa môžete aj na belgickú horúcu čokoládu so šľahačkou či exkluzívne rumy z Dominikánskej republiky, ktoré si môžete dať s čajom.

zdroj: AB Pizzéria

zdroj: AB Pizzéria

zdroj: AB Pizzéria

Vianočné výdajné okienko

V priestoroch na ulici M. R. Štefánika 1180 (oproti ČSOB) vznikol stánok, presnejšie výdajné okienko, kde nájdete okrem vareného vína a lahodnej medoviny aj cigánsku pečienku, klobásy, lokše a rôzne ďalšie pochúťky.

Čo sa týka vareného vína, tak sa môžete tešiť na Chardonnay, Frankovku, jahodové víno, ríbezľové víno, višňové víno i punč s ovocím. Aj v každom víne nájdete aj kúsky ovocia.

Stánok sa otvára už tento víkend v sobotu o 17.00, takže si tam môžete prísť vychutnať všetky dobroty už naozaj čoskoro. Kompletné otváracie hodiny ešte nie sú upresnené, no čoskoro by sme sa ich mali dozvedieť na facebookovej stránke Loď Raketa.

Vynaliezaví podnikatelia v našom meste prekvapili snáď každého. Aj vďaka nim si tak môžeme podebatovať pred ich „stánkami“ s príbuznými či známymi, dať si kvalitné varené vínko, „zobnúť“ si niečo typicky vianočné pod zub a tešiť sa čoraz viac na tento krásny vianočný čas. Držíme palce!

zdroj: FB Loď Raketa

zdroj: FB Loď Raketa

zdroj: FB Loď Raketa

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Loď Raketa, FB AB Pizzéria
Zdieľať na Facebooku