04.03.2024, meniny má
6. decembra 2023

Vianočné trhy a príchod Mikuláša si užijú aj obyvatelia okolitých obcí. Príďte si vychutnať vianočnú atmosféru „v malom“

Vianočné trhy a príchod Mikuláša si užijú aj obyvatelia okolitých obcí. Príďte si vychutnať vianočnú atmosféru „v malom“
Zdroj: FB Šintava – spoločne rozvíjame obec/Laura Dé/FB OZ "Lepšie Vinohrady"
reklama

Všetci máme radi toto úžasné predvianočné obdobie. Život akoby spomalil, tešíme sa na vianočné trhy, popíjame s priateľmi varené vínko a šúpeme pečené gaštany… Áno, vianočný čas je naozaj najkrajší čas v roku.

Aj v našom médiu sme vás informovali o vianočných trhoch v Trnave, v Nitre aj v našom meste. Vianočné trhy sa však čoraz častejšie konajú aj v okolitých obciach.

A hoci ide väčšinou o jednodňové podujatia, obce chcú aj takouto formou prispieť k vianočným oslavám. Ako to teda bude vyzerať na vianočných trhoch v dedinách v blízkosti Serede? Program bude pestrý a Mikuláš príde ku všetkým deťom.

Vianočné trhy v Šoporni

Prvé „obecné“ Vianočné trhy  a Stretnutie s Mikulášom sa uskutočnia už tento piatok 8. decembra 2023 v obci Šoporňa od 15.00 hod. na Rajčure. O 16.00 hod. vystúpia pre deti MIA a Skye, Marshall a Chase z Labkovej patroly.

reklama

Rozsvietiť stromček príde o 17.00 hod. Mikuláš, ktorý má pre všetky deti zo Šoporne pripravený balíček plný sladkých prekvapení.

Zdroj: FB Obec Šoporňa – oficiálna FB stránka

Vianočné trhy vo Vinohradoch nad Váhom

Vo Vinohradoch nad Váhom predbehli aj kalendár a Mikuláš sa po obci vozil už v nedeľu 3. decembra 2023. Vianočné trhy však budú túto sobotu 9. decembra 2023 od 15.00 hod. v Miestnom osvetovom stredisku.

Čakajú na vás predajcovia so svojimi ručne vyrábanými vianočnými výrobkami, ozdobami a produktami. Pripravený je aj vianočný fotokútik a občerstvenie – čaj, punč, varené vínko a kapustnica. Deti sa potešia zdobeniu medovníkov.

Zdroj: FB OZ “Lepšie Vinohrady”

Vianočné trhy v Pate

V sobotu 9. decembra 2023 zavíta do Paty Mikuláš na koči, ktorý sa bude po obci premávať od 10.00 hod. Všetky deti do 15 rokov s trvalým aj prechodným pobytom v obci si uňho môžu vyzdvihnúť balíček v týchto miestach:

 • 10.00 hod. – križovatka Horná – Budovateľská
 • 10.30 hod. – križovatka Orechová – Na brehu
 • 11.00 hod. – detské ihrisko na Rybníkoch
 • 11.30 hod. – križovatka Jágerská – Dlhá
 • 12.00 hod. – športový areál na Majerskej
 • 14.00 hod. – parkovisko pred Ternom na Nitrianskej
 • 14.30 hod. – stará pekáreň na ulici Pod Vinohradmi
 • 15.00 hod. – pred novým kostolom

Vianočné trhy sa budú konať pred novým kostolom od 14.00 do 19.00 hod. a otvoria ich žiaci Základnej umeleckej školy v Pate. Nasledovať bude vystúpenie ženského súboru Patanka a zoskupenia Stará Chasa.

O 17.00 hod. rozsvieti Mikuláš so svojimi pomocníkmi vianočný stromček a svojím vystúpením ho potešia deti materskej aj základnej školy. Od 17.30 hod. bude do tanca hrať hudobná kapela Jerry Band. Pripravené budú aj vianočné stánky s občerstvením, handmade výrobkami a domácimi produktami a mnoho ďalšieho.

Zdroj: FB Obec Pata

Vianočné trhy v Šúrovciach

Aj do Šúroviec zavíta Mikuláš so svojou družinou už v sobotu 9. decembra 2023. Spolu poputujú dedinou a o 18.00 hod. rozsvietia vianočný stromček pred kultúrnym domom v obci.

Na tomto mieste sa budú od 17.00 hod. konať aj vianočné trhy, kde si môžete vychutnať predvianočnú atmosféru spolu s priateľmi a blízkymi. Nebudú chýbať kapustnica, obľúbený cibuľový chlieb, vianočný punč, čaj a iné „Šmakocinky“, ako aj predajné stánky.

Zdroj: surovce.sk

Vianočné trhy v Šintave

Tento rok sa budú Vianočné trhy v Šintave konať v nedeľu 10. decembra 2023 na námestí obce od 15.00 hod. do 19.00 hod.

Program odštartuje Šintavčanka Zuzana Javorová (funnyparty.sk), ktorá má pre deti pripravenú skvelú zábavu. Po nej vystúpi detský Spevokol Šintava.

Nasledovať bude príchod Mikuláša s pomocníkmi a rozsvietenie vianočného stromčeka. Mikuláš si veľmi rád vypočuje pesničky a básničky od detí a obdaruje ich za to sladkým balíčkom.

Príjemnú atmosféru vianočných trhov doplní svojím vystúpením mužský zbor Rozmarín. V rámci vianočných trhov tu budú mať svoje stánky viaceré miestne inštitúcie či spolky, ktoré budete môcť podporiť svojím nákupom či dobrovoľným príspevkom:

 • ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka – nájdete tu výrobky detí a ich rodičov,
 • DSS Lúč – Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých bude opäť prezentovať výrobky svojich klientov,
 • Vinohradnícky a vinársky spolok VVS Šintava bude ponúkať, samozrejme, varené vínko,
 • GM coffee sa postará o občerstvenie,
 • v stánku obecného úradu už tradične nájdete obecnú kapustnicu, punč a čaj,
 • ďalšie zaujímavé predajné stánky šikovných Šintavčanov.

Veríme, že nech sa už rozhodnete navštíviť ktorúkoľvek obec v okolí, určite zažijete a vychutnáte si tú pravú vianočnú atmosféru s rodinkou, priateľmi a blízkymi.

Zdroj: FB Šintava – spoločne rozvíjame obec/Erik Herceg

Zdroje: FB Obec Šoporňa - oficiálna FB stránka, FB OZ "Lepšie Vinohrady", FB Obec Pata, surovce.sk, FB Šintava - spoločne rozvíjame obec/Erik Herceg
Zdieľať na Facebooku