02.03.2021, meniny má
15. decembra 2020

Vianočný predaj rýb v Seredi je spustený! Vieme, kde nájdete najkvalitnejšie ryby v našom meste, ktoré chutia fantasticky

Vianočný predaj rýb v Seredi je spustený! Vieme, kde nájdete najkvalitnejšie ryby v našom meste, ktoré chutia fantasticky
Zdroj: seredsity.sk

Vianoce sa nám už nezadržateľne blížia, ale to vám predsa nemusíme pripomínať. Azda najkrajší sviatok roka, na ktorý sa už všetci veľmi tešíme, je tu o pár dní a s ním sú už neodmysliteľne spojené nákupy darčekov či potravín.

Veď to sami poznáte. Každá gazdiná chce mať doma poruke všetko, čo k príprave tej najlepšej štedrovečernej večere patrí. Na chvíle s rodinou a blízkymi sa už všetci veľmi tešíme a podobne sa už teraz nevieme dočkať zemiakového šalátu s rybou presne podľa našej chuti.

Ako ste sa už iste dovtípili, tento článok je o vianočnom predaji rýb v našom meste. Ak vám ešte vo vani nepláva kapor, určite sa prídite pozrieť do Rybárskeho domu na Čepenskej ulici. Predaj rýb začal tento rok 15. decembra (utorok) a bude trvať až do 23. decembra 2020, respektíve do vypredania zásob.

Zdroj: Seredsity.sk

Kde je vlastne v Seredi Rybársky dom ?

Nie všetci Seredčania vedia, že v našom meste sa nachádza Rybársky dom. Nájdete ho na Čepenskej ulici 2533/26 v blízkosti autobusovej zastávky. Určite ho však uvidíte už z diaľky, nakoľko je pred Rybárskym domom vyvesená okrem informačnej tabule aj veľká propagačná vlajka, ktorú si všimnete.

Rybárstvo v Seredi má obrovskú a dlhú históriu, ktorá siaha až do roku 1943. Presne 17. apríla 1943 bola ustanovujúca schôdza, ktorá sa považuje za vznik Ľudového rybárskeho spolku v Seredi.

Ak vás zaujíma táto časť histórie nášho mesta, oveľa viac informácií nájdete na tomto odkaze alebo priamo na stránke rybárskeho zväzu www.srzsered.sk. Kto vie, možno aj vy nájdete svojich príbuznych, ktorí sa podieľali na založení rybárskeho zväzu v Seredi.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Na aké ryby sa môžete tešiť a aká je ich cena?

Na chuť si príde naozaj každý milovník rýb a nezáleží na tom, akú rybu preferujete. V bohatej ponuke čerstvých a stále živých rýb nájdete kapry, sumce aj pstruhy. Otváracie hodiny od pondelka do soboty budú od 8.00 hod. – 18.00 hod. Otvorené bude aj počas nedele do 12.00 hod.

V ponuke je aj filetovaný losos, ktorý má svoju jedinečnú chuť. Upozorňujeme však, že množstvo je obmedzené a ujde sa len tým najrýchlejším milovníkom lososa.

Stále platí, že na požiadanie pre vás rybu usmrtia a očistia vrátanie zbavenia hlavy. Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí by sa tejto úlohy nedokázali zhostiť, tak túto službu určite oceníte. Odvďačiť sa môžete dobrovoľným príspevkom. Pre akékoľvek ďalšie informácie môžete volať na telefónne číslo 0948 052 263.

Ponuka trvá do vypredania zásob, takže sa poponáhľajte, aby sa vám jedna z nich ušla. Do komentára nám môžete napísať, aká je vaša obľúbená ryba na štedrovečernú večeru.

Na záver vám už len doplníme zaujímavú informáciu. Počas minulého predvianočného obdobia sa predalo 14 500 kg kapra a 600 kg sumca. Do ktorého tímu budete patriť vy?

Ponuka a cena rýb

  • Kapor I. trieda (do 2,5 kg) – 4,40 eur/kg
  • Kapor Výber (nad 2,5 kg) – 4,70 eur/kg
  • Pstruh dúhový (na objednávku) – 7 eur/kg
  • Sumec – 12 eur/kg
  • Losos – 19,50 eur/kg

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku