21.10.2020, meniny má
9. októbra 2020

VIDEO: Polícia vyhlásila pátranie po útočníkovi Ľubošovi, ktorý dobil a zapálil dôchodcu. Hľadá ho celé Slovensko

VIDEO: Polícia vyhlásila pátranie po útočníkovi Ľubošovi, ktorý dobil a zapálil dôchodcu. Hľadá ho celé Slovensko
Zdroj: tvnoviny.sk/ FB HAKA - Cielené pátranie po osobách
reklama

Pátra po ňom celé Slovensko a my sme sa rozhodli, že najmenej, čo môžeme urobiť, je takúto vec napísať a zdieľať. Každý kút Slovenska sa snaží pomôcť. Dobre sme zvážili, či vám priniesť prostredníctvom nášho média takéto informácie. Rozhodli sme sa však, že muž, ktorý zbil a podpálil dôchodcu, by na slobode zostať nemal.

To najmenej, čo môžeme urobiť, je na neho upozorniť a možno tým pomôcť nájsť ho. Páchateľ, ktorý dobil a podpálil dôchodcu, je totiž stále na úteku. Kde je, nikto nevie. Dôchodca, ktorý jeho útok prežil, stále nemôže pokojne spávať.

Útok sa stal vo firme

Útok sa stal v jednej z firiem v objekte v Prievidzi. Dôchodca Milan tam prišiel navštíviť kamaráta. Keď vošiel do kancelárie, myslel si, že ju niekto vykradol. „Všetko sa mi to otáča ako film pred očami, ako stál nado mnou a mlátil ma tou oceľovou tyčou. Prosil som ho, aby to nerobil, no on mi odpovedal nie, nemal si sem chodiť, ty zmrd, a mlátil ako divá sviňa,“ opisuje svoj neuveriteľne krutý zážitok napadnutý dôchodca Milan pre TV Markíza.

V tom momente, ako vošiel do kancelárie, sa za ním zavreli dvere a deduško odzadu pocítil úder na hlavu. Útočník muža nehanebne udieral oceľovým hrotom od zbíjačky. Keď už bezvládne ležal na zemi, polial ho benzínom. Podľa lekárov je absolútnym zázrakom, že to dôchodca prežil.

Páchateľa chytili, no neskôr zmizol

Policajti beštiálneho páchateľa chytili pomerne rýchlo. Najprv ho obvinili zo zločinu ublíženia na zdraví. Až po medializácii celého prípadu vec prevzal iný vyšetrovateľ. Ten tohto zákerného útočníka obvinil z vraždy v štádiu pokusu.

Páchateľ sa s dôchodcom Milanom stretol aj na súde, keď sa prejednávala obžaloba. Na hlavné pojednávanie však už neprišiel. A nikto nevie, kde je. Po útočníkovi je tak vyhlásené celoštátne aj medzinárodné pátranie. Polícia spustila pátranie aj na sociálnej sieti. Ľubošove fotky zdieľajú tisíce ľudí. A my veríme, že sa páchateľa podarí chytiť.

Podporte pátranie zdieľaním.

Zdroje: tvnoviny.sk, FB HAKA - Cielené pátranie po osobách
Zdieľať na Facebooku