17.05.2021, meniny má
11. marca 2021

VIDEO: Poslanec z neďalekej Galanty si v priamom prenose rezko slovensky zanadával, nešlo mu hlasovať

VIDEO: Poslanec z neďalekej Galanty si v priamom prenose rezko slovensky zanadával, nešlo mu hlasovať
Zdroj: FB Zomri
reklama

Dostalo sa to nielen k nám, ale dokonca aj na satirickú stránku Zomri, ktorá pravidelne uverejňuje príspevky zo Slovenska a úsmevné situácie. V čase pandémie sa všetky mestské a aj obecné zastupiteľstvá popresúvali do online priestoru. Poslanci tak môžu reagovať na návrhy, ale aj o nich hlasovať z vlastnej obývačky. Sem-tam však zabudnú, že sú naživo.

Náš sused, mesto Galanta, svoje zastupiteľstvá organizuje taktiež cez videohovory, ku ktorým sa pripájajú nielen poslanci, ale aj zvedaví obyvatelia mesta. A tým neunikne ani najmenší detail.

Bolo treba stlačiť gombík

Na poslednom mestskom zastupiteľstve z utorka 9. marca 2021 sa taktiež odohrala úsmevná situácia. Keď bolo potrebné zahlasovať o programe zasadnutia, u viacerých poslancov sa v tom momente objavili technické problémy.

„Hlasovanie je spustené, prosím, hlasujte o programe,“ vyzýval primátor Peter Paška„Treba stlačiť gombík obnoviť,“ poznamenal pre poslancov, ktorí nevedeli, ako hlasovanie funguje.

Technika niekedy sklame

Komplikácie napriek tomu u viacerých poslancov pokračovali. Všetci sa snažili vyriešiť ich, každý sa venoval svojmu problému až do momentu, kým sa poslanec Milan Zeleňák na techniku nenahneval. Vtedy všetci zmeraveli.

 „Aha, ku**a, to skáče po obrazovke,“ hromžil vulgárne, na čo ho rýchlo kolegovia upozornili, aby si dával pozor, pretože zastupiteľstvo je vysielané cez internet.

Aj samotný primátor Paška na to hneď skonštatoval, že si na začiatku neuvedomil, že zasadajú online. Podľa jeho slov sa všetci musia viac kontrolovať. Technické problémy sa nakoniec podarilo vyriešiť.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Zomri
Zdieľať na Facebooku