02.10.2023, meniny má
3. septembra 2023

Vinárstvo Šintavan pozýva všetkých už tento piatok na tohtoročnú Burčák párty. Príďte ochutnať ich neprekonateľný burčiak

Vinárstvo Šintavan pozýva všetkých už tento piatok na tohtoročnú Burčák párty. Príďte ochutnať ich neprekonateľný burčiak
Zdroj: FB Šintavan
reklama

Spoločnosť Šintavan vznikla v roku 1994, avšak prudký nárast vinohradníckej výroby nastal už začiatkom 18. storočia presne tak, ako aj v ostatných regiónoch.

Celkovo 90 hektárov vinohradov, ktoré Šintavanu patria, sa nachádza v blízkosti obce. Zaraďujú sa do Nitrianskej vinohradníckej oblasti a rozprestierajú sa v Šintavskom vinohradníckom rajóne.

Unikátny Šintavan

Jedinečné geologické podložie, ktoré sa vyskytuje práve v tomto regióne, dodáva šintavským vínam osobitný charakter. Aj vďaka tomu vynikajú znamenitou arómou či sviežosťou.

Vo výrobe považujú za dôležité, že kompletne celá výroba vína pochádza z hrozna výlučne dopestovaného vo vlastných viniciach a nie kupovaného od iných pestovateľov.

reklama

A keďže už nám naplno začal mesiac september, mesiac, ktorý je spájaný s vinobraniami a chutným burčiakom, nikoho určite neprekvapí, že Vinárstvo Šintavan aj tento rok organizuje pre všetkých Burčák párty.

Už tento piatok 8. septembra 2023 od 17.00 hod. budete mať možnosť okúsiť chuť neprekonateľného jesenného nápoja len na skok od Serede. Vstup na toto podujatie je voľný a okrem čerstvého a voňavého burčiaku sa môžete tešiť aj na občerstvenie a hudbu.

šintavan

Zdroj: FB Šintavan

Zdroje: seredsity.sk, sintavan.sk, FB Šintavan
Zdieľať na Facebooku