28.05.2023, meniny má
4. augusta 2021

Vinohradčan Majo Chudý získal ďalšie ocenenie. Jeho timelapse video bolo premietané na veľkom plátne v Kalifornii

Vinohradčan Majo Chudý získal ďalšie ocenenie. Jeho timelapse video bolo premietané na veľkom plátne v Kalifornii
Zdroj: FB Majo Chudý
reklama

Fotografa Maja Chudého z Vinohradov nad Váhom vám už určite nemusíme predstavovať. Napísali sme o ňom množstvo článkov, v ktorých vám približujeme jeho úspechy a unikátnu záľubu. Tá spočíva v natáčaní videí či zhotovovaní fotografií odlišujúcich sa od tých, ktoré denne vídame.

V roku 2013 mu učarovala technológia časozberného snímania a začal sa naplno venovať aj krajinkárskemu fotografovaniu. Fotografovanie prírody a krajiny znamená pre Maja neustálu snahu prekonávať svoje možnosti a schopnosti. Dostať sa na miesta, kam sa bežný turista nedostane. Dokonalá kombinácia jedinečného prostredia a poveternostných podmienok pre zachytenie neopakovateľného momentu je podľa neho zárukou pestrých zážitkov.

Fotografiu neštudoval, taktiež nenavštevoval žiadne kurzy. Učil sa teda na vlastných chybách a skúsenostiach. Špecializuje sa hlavne na tvorbu časozberných videí, časozbernú fotografiu, krajinkársku fotografiu, horskú fotografiu a krajinkársku astrofotografiu.

Nedávno získal znovu 1. miesto

Majovi sa extrémne darí a okrem všetkých ocenení, o ktorých si môžete prečítať v našom archíve získal nedávno aj 1. miesto v kategórii Beauty of nature. Jeho video sa dostalo do oficiálneho výberu na súťaži Timelapse film festival a bolo premietané na veľkom plátne v Kalifornii.

reklama
„Video Flowers Blooming 3 nemalo také šťastie na filmových festivaloch ako predchádzajúce video. Z veľkej časti aj preto, že mnoho festivalov bolo minulý rok kvôli pandémii zrušených. Niektoré boli len odložené, ako napríklad jeden z najväčších a najprestížnejších timelapse festivalov na svete, ak nie vôbec. Bol som milo prekvapený, že sa video dostalo do oficiálneho výberu a bolo premietané na veľkom plátne v Kalifornii. No vôbec som neveril tomu, že by mohlo získať aj ocenenie,“ napísal Majo na svojom Facebooku.

Zdroj: FB Majo Chudý

Majovi ako vždy srdečne blahoželáme k obrovskému úspechu.

Zdroje: FB Majo Chudý
Zdieľať na Facebooku